Molčan už vo štvrťfinále

Alex Molčan zvíťazil v treťom kole na challengeri v Liberci nad Francúzom Manuelom Guinardom 4:6, 6:2, 6:2 a postúpil do štvrťfinále. Jeho súperom bude český tenista Tomáš Macháč.

01. 08. 2019

Gombosov senzačný postup

Norbert Gombos zvíťazil v druhom kole dvojhry na turnaji ATP vo Washingtone nad Francúzom Adrianom Mannarinom za 110 minút 6:4, 7:6 (9) a v osemfinále sa stretne so Srbom Miomirom Kecmanovičom, ktorý vyradil ďalšieho Francúza Pierrea-Huguesa Herberta. Gombos sa pritom do hlavnej súťaže dostal ako tzv. lucky loser po odstúpení Kevina Andersona z Juhoafrickej republiky. Ten mal v úvodnom kole voľný žreb a z podujatia sa odhlásil pred stredajším duelom pre bolesť v pravom kolene. Mannarino je aktuálne 66. v rebríčku. S hráčom stovky sa v tomto roku Gombos ani nestretol.

31. 07. 2019

V Moste a Piešťanoch tímy Slovenska do 18 rokov vo štvrtok

V kvalifikačných skupinách ME v kategórii do 18 rokov mali slovenskí reprezentanti vo štvrťfinále voľný žreb a  prvé stretnutia hrajú vo štvrtok. Chlapci v Piešťanoch v semifinále nastúpia proti Švédsku, dievčatá v Moste proti Srbsku, ktoré v stredu zdolalo Česko.

Kovalík nestačil na Verdasca

Jozef Kovalík neuspel v osemfinále dvojhry na antukovom turnaji ATP v rakúskom Kitzbüheli. V stredajšom stretnutí prehral s tretím nasadeným Španielom Fernandom Verdascom za 110 minút 4:6, 6:7 (7).

Molčan zdolal Martina

V derby Slovákov v 2. kole dvojhry na challengeri v Liberci zdolal Alex Molčan najvyššie nasadeného Andreja Martina 3:6, 6:0, 7:5. V treťom sete viedol Martin 5:1. Najbližším súperom Molčana bude Francúz Manuel Guinard.