Lacko v Mexiku vypadol

Lukáš Lacko prehral s Austrálčanom Jocobom Grillsom 3:6, 2:6 a s turnajom ATP v mexickom Los Cabos (858 565 USD, tvrdý povrch vonku) sa rozlúčil už v prvom kole kvalifikácie. Austrálčanovi patrí v rebrícku 387. miesto, Lacko je aktuálne 214., ale priebežne klesol na 226.

28. 07. 2019

Kližan obhajuje v Kitzbüheli

Martin Kližan začne obhajobu lanského titulu na turnaji ATP v rakúskom Kitzbüheli proti kvalifikantovi (na fotke po víťazstve 2018). Aj Jozefovi Kovalíkovi štartujúcemu s chráneným rebríčkom prisúdil žreb kvalifikanta. Vo štvorhre sa predstavia so svojimi zahraničnými partnermi obaja naši najlepší deblisti Filip Polášek aj Igor Zelenay, ba i Martin Kližan po boku 43-ročného Srba Nenada Zimonjiča. Zelenay sa otestoval aj v kvalifikácii dvojhry - v sobotu prehral v 1. kole so Špamielom Guillermo García Lópezom 3:6, 4:6.

27. 07. 2019

Daubnerovej zostáva bronz

Nikola Daubnerová získala na majstrovstvách Európy tenistov do 14 rokov bronz vo dvojhre. Hráčka Slovana Bratislava na šampionáte v českom Moste prehrala v sobotňajšom semifinálovom maratóne s Melisou Ercanovou z Turecka 6:3, 5:7, 5:7. Daubnerovej bronz je pre slovenský mládežnícky tenis prvá medaila z letných ME jednotlivcov po troch rokoch.

Vo Véske víťazstvá pre Zelníčkovú a dvojicu Gálik, Novanský

Na turnaji ITF J4 Véska 2019 pri Olomouci sa predstavilo 6 dievčat a 9 chlapcov zo Slovenska. Z dievčat sa najviac darilo Radke Zelníčkovej (TC Empire Trnava), ktorá vyhrala dvojhru a vo štvorhre spolu s Rumunkou Simonou Ogescu boli vo finále. Z chlapcov bol najúspešnejší semifinalista Michal Novanský (OZ Slávia Trnava). Spolu s Matejom Gálikom (L4T Bratislava) vyhrali štvorhru. V semifinále štvorhry boli aj Lukáš Palovič (TA Prešov) a Jakub Kaťuch (Mladosť Košice).

26. 07. 2019

Polášek na okruhu ATP o titul

Filip Polášek a Philipp Oswald postúpili na turnaji ATP vo švajčiarskom Gstaade do finále. V piatkovom semifinále zdolali argentínsku dvojicu Guillermo Duran, Andres Molteni 7:6 (5), 7:5. Polášek tak môže pridať na svoje konto 12. titul z turnaja ATP, prvý od roku 2013.