Gombos v Grandby postúpil

Na challengeri v kanadskom Grandby postúpil Norbert Gombos ako najvyššie nasadený do osemfinále. V druhom kole zdolal Tunisana Skandera Mansoura 6:4, 7:5. Je to už tretí Gombosov kanadský challenger v sérii - prvý vo Winnipegu vyhral, na druhom vypadol vo štvrťfinále, keď v treťom sete z 5:2 prehral 5:7 a nevyužil dva mečbaly.

23. 07. 2019

ME do 18 rokov v Kostersi: chlapci SR dohrali, dievčatá postúpili

Na ME juniorov do 18 rokov vo švajčiarskom Klostersi chlapci SR už dohrali. János Fekete mal v prvom kole voľný žreb, v druhom podľahol Misolicovi z Rakúska 6:7(8), 6:7(6). Krištof Minárik prehral už v prvom kole s Rumunom Ionelom 2:6, 4:6 a v prvom kole štvorhry nad našimi zvíťazili Turci Ilkel, Sengul 6:4, 7:6(6). Reprezentantky SR Romana Čisovská a Viktória Morvayová (na obr.) mali v prvom kole dvohry i štvorhry voľný žreb. V druhom kole dvojhry obe vyhrali nad Estónkami - Morvayová nad Plakkovou 6:2, 6:1, Čisovská nad VOravovou 6:2, 5:7, 6:3. Aj vo štvorhre postúpili do 3. kola po výhre nad 14. nasadeným párom z Lichtejnštajnska Curmiová, Zundová 6:1, 6:3.

ME hráčov do 14 rokov v Moste: Slováci v treťom kole

Na ME jednotlivcov do 14 rokov v českom Moste sa slovenskí reprezentanti prebojovali do tretieho kola. Michal Krajčí vyradil Dambinsa z Lotyšska 6:7(5), 6:2, 6:3 a postúpil medzi posledných 32. O postup do osemfinále bude hrať aj David Schwarc, ktorý zdolal Keegena z Írska 6:1, 6:1. Nina Vargová vyhrala v 2. kole nad Francúzkou Ilievovou 3:6, 6:2, 6:3 a Nikola Daubnerová vyradila 11. nasadenú Srbku Radivojevičovú 7:6(4), 0:6, 6:2. Vo štvorhre chlapci vypadli, dievčatá postúpili a budú bojovať o štvrtfinále.

Moskva: Slováci na ME ‘ 16 o osemfinále, Suchánková vyradila dvojku

Na majstrovstvách Európy hráčov do 16 rokov v Moskve postúpili do 3. kola traja slovenskí tenisti. Sara Suchánková prekvapila, keď vyradila aktuálne 45. v rebríčku ITF a turnajovú dvojku Rusku Dianu Shnaiderovú 2:6, 6:4, 6:4 a Bianca Behúlová jasne zvíťazila nad Estónkou Koskelovou 6:1, 6:3. Alfréd Almási zdolal Čiernohorca Gazivodu 6:1, 6:1. Po výhre v prvom kole nad Cyperčanom Parsonom sa s dvojhrou v druhom rozlúčil Radovan Michalik, ktorý prehral so 4. nasadeným Čechom Siniakovom 4:6, 6:7(2). Vo štvorhre chlapcov vypadol náš pár už v prvom kole, dievčatá mali voľný žreb, ale v druhom kole nestačili na Rusky. V Moskve sprevádzajú šestnásťročných tréneri Rudolf Horváth a Juraj Nemček. Na snímke zľava Michalik, Almási, Suchánková, Behúlová a tréneri.