Kližan viedol 5:2, prehral 5:7

Martin Kližan prehral v 1. kole dvojhry na turnaji ATP v chorvátskom Umagu s Argentínčanom Facundom Bagnisom 6:4, 3:6, 5:7. Slovenský tenista viedol v rozhodujúcom sete 5:2.

16. 07. 2019

Molčan skrečoval v San Benedette

Alex Molčan odstúpil v prvom kole challengeru 80 v San Benedette (46 600 EUR +H, antuka vonku), keď v súboji s Belgičanom Jeroenom Vannestem skrečoval za stavu 0:6, 2:2. Najvyššie nasadený na tomto turnaji je Andrej Martin, ktorý má v prvom kole voľný žreb.

15. 07. 2019

Kužmová je nová jednotka

Po Wimbledone došlo k zmene v pozícii slovenskej jednotky - ako sme avizovali, Dominiku Cibulkovú strieda Viktória Kužmová, hráčka NTC, zverenka Michala Mertiňáka. Vo svetovej stovke sú aktuálne tri Slovenky, u mužov iba Martin Kližan. Najvyššie postavenie zo Slovákov po semifinále štvorhry vo Wimbledone má Filip Polášek, 42. v deblovom rebríčku.

Kužmová v Bukurešti úspešná

Viktória Kužmová, od 15. júla 2019 nová slovenská jednotka, sa po trávovej sezóne vrátila na antuku a v Bukurešti ako turnajová dvojka podujatia WTA zdolala v prvom kole Slovinku Dalili Jakupovičovú 6:2, 6:2.

Kučová v Lausanne prehrala

Kristína Kučová prehrala vo finále dvojkolovej kvalifikácie turnaja WTA vo švajčiarskom Lausanne s Taliankou Giuliou Gatto-Monticoneovou 6:7(4), 4:6. Do hlavného pavúka sa dostala ako lucky loser, ale aj v prvom kole prehrala s Ruskou Anastasiou Potapovovou 3:6, 1:6.

Pepas Cup: Zapletal a Balus

Čech Josef Zapletal po finálovej výhre nad Slovákom Norbertom Marošíkom 6:3, 6:2 a Irina Balus, ktorej za stavu 0:6, 6:0, 4:1 vzdala Salma Drugdová, sa stali víťazmi turnaja TEJT 3 U16 Pepas Cup 2019 v Slovenskej Ľupči. Štvorhru chlapcov vyhral Marošík s Maďarom Petrom Dragarom, dievčat rumunsko-maďarský pár Goinová, Badicsová.

14. 07. 2019

Behúlová vyhrala dvojhru, Gálik s Pokorným štvorhru, v Prahe bez titulu

Bianca Behúlová (TK Slávia SPU Nitra) vyhrala dvojhru a Krištof Minárik (TK Slávia STU Bratislava) vo finále turnaja juniorov ITF Grade 4 v rakúskom Welse prehral. V semifinále chlapcov hrali až traja Slováci - Minárik zdolal Mateja Gálika a Lukáš Pokorný  (obaja TK LOVE 4 tennis Bratislava) prehral s najvyššie nasadeným domácim Andrejicom.  Víťazmi štvorhry chlapcov sa stali Gálik s Pokorným, štvorhru dievčat vyhrala Behúlová s Rakúšankou Grossovou. Na podobnom turnaji v Prahe prehral Jakub Kaťuch (Mladosť Košice, NTC) v semifinále, Radka Zelníčková (TC Empire Tranava) vo finále aj dvojica Kaťuch, Lukáš Palovič (TA Prešov, NTC) prehrala vo finále štvohry.