Slovensko na ME do San Rema

Dievčatá SR do 14 rokov vo francúzskom Saint Valery en Caux zvíťazili v kvalifikačnej skupine letných ME nad Nórskom 3:0, v semifinále nad Maďarskom 2:1 a postúpili do finálovej skupiny ME v San Reme 5.-7. júla. Kapitán Daniel Čálik vedie zostavu Nikola Daubnerová, Sára Šarinová, Nina Vargová. V utorok Slovensko vo finále skupiny prehralo s Ruskom 0:3. Na vyvrcholenie postupujú prvé dva tímy. Osemčlennú finálovú skupinu tvoria: Rusko, Slovensko, Česko, Švajčiarsko, Grécko, Ukrajina, Taliansko, Srbsko.

02. 07. 2019

Kovalík aj Kližan vypadli

Jozef Kovalík aj Martin Kližan prehrali v 1. kole dvojhry mužov na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Kovalík Holanďanovi Robinovi Haasemu podľahol hladko 1:6, 3:6, 1:6. Martin Kližan Francúzovi Jeremymu Chardymu podľahol 6:3, 0:6, 3:6, 4:6. Z pätice slovenských želiezok v singli ako jediná postúpila do 2. kola Magdaléna Rybáriková.

01. 07. 2019

Obe Košičanky prehrali

Viktória Kužmová vypadla už v 1. kole dvojhry žien na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Na kurte číslo 6 nestačila v pondelok na Polonu Hercogovú zo Slovinska po trojsetovej bitke 6:4, 6:7 (5) a 5:7. Duel trval 2 hodiny a 33 minút. Aj Karolína Schmiedlová vypadla už v 1. kole. V pondeľňajšom dueli nestačila na Monicu Puigovú z Portorika v troch setoch 7:5, 4:6, 5:7. Zápas trval 157 minút.

Rybáriková víťazne

Magdaléna Rybáriková zvíťazila v 1. kole dvojhry žien na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Desiatu nasadenú Bielorusku Arinu Sobolenkovú zdolala za 71 minút v dvoch setoch 6:2, 6:4. Rybáriková sa v 2. kole stretne s 15-ročnou Cori Gauffovou, ktorá v americkom derby nečakane vyradila bývalú svetovú jednotku Venus Williamsovú 6:4, 6:4. Slovenská tenistka vlani vo Wimbledone vypadla v 1. kole s Rumunkou Soranou Cirsteovou 5:7, 3:6, jej maximom na turnaji je účasť v semifinále v roku 2017.