Čepelová sa nekvalifikovala

Jana Čepelová sa nekvalifikovala do hlavného turnaja Wimbledonu. Zverenka Martina Zathureckého prehrala vo finále kvalifikácie so 17-ročnou Američankou Caty McNallyovou 4:6, 3:6.

27. 06. 2019

Druhé kolo na malých turnajoch zvládla len Škamlová

Z piatich Sloveniek na dvoch 15-tisícocvých turnajoch žien postúpila do štvrťfinále iba Chantal Škamlová v Budapešti. Ďalšie naše tenitsky v druhom kole vypadli.

Zelenay - Polášek proti sebe

Filip Polášek a Ivo Dodig z Chorvátska zvíťazili na tráve na turnaji ATP v tureckej Antalyi v stredajšom štvrťfinále nad austrálskou dvojicou Luke Saville, Jordan Thompson 6:1, 6:2 a postúpili do semifinále štvorhry, v ktorom nastúpia proti slovensko-ukrajinskému páru Igor Zelenay, Denis Molčanov, ktorý zvíťazil nad brazílsko-indickým párom Marcelo Demoliner, Divij Sharan 6:2, 7:5.

26. 06. 2019

Wimbledon bez Cibulkovej

Ako sme pred niekoľkými dňami informovali, Dominika Cibulková nebude štartovať vo Wimbledone. Na Instagrame ako dôvod uviedla pretrvávajúce problémy s achilovkou na ľavej nohe. V hlavnom turnaji tak budú tri Slovenky Viktória Kužmová, Karolína Schmiedlová a Magdaléla Rybáriková. Prebojovať sa z kvalifikácie ešte môže Jana Čepelová.

Čepelová postúpila, Gombos vypadol

Jana Čepelová sa prebojovala do finále kvalifikácie na grandslamovom turnaji vo Wimbledone po víťazstve 6:3, 7:5 nad Bulharkou Isabellou Šinikovovou. V boji o postup do hlavnej súťaže sa stretne s Američankou Caty McNallyovou. Norbert Gombos prehral v 2. kole kvalifikácie s Austrálčanom Jasonom Kublerom 6:7 (5), 6:7 (1).