Obraty Slovákov, Kližan vypadol

Zo slovenského kvarteta, ktoré pokračuje na Tehelnom poli na challengerovom turnaji Bratislava Open vo dvojhre, sa prebojovali do štvrťfinále Norbert Gombos, Andrej Martin aj Jozef Kovalík. Všetci po skvelých obratoch. Gombos zdolal Rakúšana Lucasa Miedlera 6:7(4), 6:1, 6:4, Martin Čecha Adama Pavláska 3:6, 6:1, 6:2 a Kovalík Bielorusa Vladimira Ignatika 3:6, 7:6(10), 6:4. Len najvyššie nasadený Martin Kližan nečakane prehral s Indom Sumitom Nagalom 6:1, 1:6, 6:7(3). Ind bude súperom Martina, Gombos sa o postup do semifinále stretne s Kovalíkom. Viac o turnaji TU.

20. 06. 2019

Šramková aj Kučová vypadli

Po Rebecce Šramkovej, ktorá zdolala domácu držiteľku voľnej karty Jesiku Malečkovú 6:2, 7:5, postúpila v stredu do 2. kola dvojhry na 60-tisícovom turnaji ITF v českých Starých Splavoch aj Kristína Kučová. Nasadená štvorka si poradila s Taliankou Anastasiou Grymalskou 6:2, 4:6, 6:3. Obe však vo švrtok prehrali v 2. kole. Šramková po prehre s Češkou Denisou Allertovou 3:6, 4:6 a Kučová po prehre s Hradeckou 3:6, 4:6.

Kužmovej postup vo štvorhre

Viktória Kužmová a Švajčiarka Belinda Bencicová postúpili do semifinále štvorhry na turnaji WTA International Mallorca Open. V 1. kole zvíťazili nad Nemkami Monou Barthelovou a Annou-Lenou Friedsamovou 6:4, 6:4 a vo štvrťfinále nad dvojicou Elise Mertensová, Čang Šuaj (Belg./Čína) 6:0, 6:2.

Slovenky úspešné, Lacko dohral

Jana Čepelová (na obr.) ako kvalifikantka aj najvyššie nasadená Magdaléna Rybáriková postúpili do osemfinále ITF World Tennis Tour v britskom  Ilkley (100 000 USD, tráva vonku). Výsledky 1. kola: Magdaléna Rybáriková - Conny Perrinová (Švajč.) 7:6(5), 6:2, Jana Čepelová - Ivana Jorovičová (Srb.-6) 6:4, 6:4. Na challengeri v Ilkley prehral Lukáš Lacko v 2. kole s Francúzom Antoine Hoangom 3:6, 5:7.

19. 06. 2019

BA Open: Slováci do osemfinále

Jozef Kovalík, Andrej Martin aj Martin Kližan sa prebojovali do osemfinále dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open. V 2. kole si Kovalík ako nasadená štvorka poradil s Američanom Sekouom Bangourom 6:3, 6:4. V dueli o postup do štvrťfinále ho čaká pätnásty nasadený Bielorus Vladimir Ignatik. Martin zdolal Jeremyho Jahna z  Nemecka 6:7 (5), 6:2, 6:2 a Kližan jeho krajana Lucasa Gercha 6:4, 7:5.