Aké sú prémie v Paríži?

Na Roland Garros pred tohtoročným šampionátom zdvihli dotáciu o 8 percent. Rozdeľovať sa bude 42 661 000 eur. Víťazi dvojhier dostanú po 2 300 000 eur. Tu si pozrite delenie odmien a porovnanie s minulým rokom.

26. 05. 2019

RG: Rybáriková končí v 1. kole

Magdaléna Rybáriková neuspela v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Švédskej ľaváčke Johanne Larssonovej podľahla 3:6, 4:6. Na parížskej antuke tak nenadviaže na úspešné vystúpenie z vlaňajška, keď v singli prvý raz postúpila do 3. kola.

Mihalíková a Maluniaková s titulmi vo štvorhre

Tereza Mihalíková a Laura Maluniaková z trnavskej akadémie získali tituly vo štvorhre. Mihalíková vyhrala na 25-tisícovom turnaji ITF v Jeruzaleme. Titul je už jej dvanástym na tejto úrovni, druhým v tomto roku. S Bieloruskou Juliou Hatoukovou zdolali vo finále britsko-grécky pár Samantha Murrayová, Despina Papamichailová 2:6, 6:4, 10:8. Laura Maluniaková na 15-titícovom turnaji v Heraklióne vybojovala svoj premiérový titul. Vo finále v Taliansku hrala aj ďalšia členka Empire Tennis Academy Vivien Juhászová, tá však titul nezískala.

RG: V nedeľu dve Slovenky

V nedeľňajšom programe v Paríži figurujú dve Slovenky. Už o 11.00 začína svoje tohtoročné účinkovanie na Roland Garros Magdaléna Rybáriková proti Švédke Johanne Larssonovej. Kvalifikantka Kristína Kučová nastúpi v druhom zápase na dvorci č. 14 asi o 13.30 proti Ruske Svetlane Kuznecovovej.

25. 05. 2019

Slovenkám v Jeruzaleme stop

Vo štvrťfinále 25-tisícového turnaja ITF v Jeruzaleme prehrala Tereza Mihalíková (na obr.) so Samanthou Murrayovou z Veľkej Británie 6:7(3), 1:6 a kvalifikantka Viktória Morvayová  s Ruskou Valeriou Juščenkovou 7:5, 3:6, 1:6.

24. 05. 2019

Kučová do hlavnej súťaže

Kristína Kučová sa prebojovala do hlavnej súťaže na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži. Vo finále kvalifikácie si poradila s Britkou Katie Swanovou 6:4, 7:5. V druhom sete otočila z 3:5. Slovensko bude mať v ženskom singli na antukovom vrchole sezóny päťnásobné zastúpenie. Kvarteto Dominika Cibulková, Viktória Kužmová, Anna Karolína Schmiedlová, Magdaléna Rybáriková sa dostalo priamo do hlavného pavúka. Pozrite si žreb 1. kola.