Tenista Open: Líška v dohráke 2. kola prehral

Na dvorcoch HSC Piešťany sa od 6. mája hrá Tenista Open, 15-tisícový turnaj mužov ITF World Tennis Tour. V kvalifikácii sa predstavilo 15 domácich tenistov, z nich 5 postúpilo do 2. kola a do hlavného turnaja iba dvaja Martin Fekiač a Peter Vajda. V hlavnom turnaji nastúpilo 7 Slovákov, ako jediný postúpil do osemfinále Tomáš Líška (na obr.), ale v piatok v dohrávke prehral s Maďarom Péterom Nagyom. Výsledky.

10. 05. 2019

Šramková v Ríme prerušila sériu prehier, ale vypadla

Rebecca Šramková po 8 singlových prehrách, vrátane fedcupových, ktoré sa ťahali od februára, konečne stopla nepriaznivé výsledky. Na 25-tisícovom turnaji v Ríme zdolala domácu Tatianu Pieriovú 7:6, 6:2 a postúpila do osemfinále proti ďalšej Talianke Camille Scalovej, ale s ňou prehrala 7:5, 4:6, 4:6.

09. 05. 2019

V Ríme Horanský i Polášek

Filip Horanský postúpil do štvrťfinále na challengeri v Ríme (dotácia 46 600 eur, antuka). V 2. kole zdolal Čecha Václav Šafránka 6:3, 4:6, 6:3, v osemfinále Nemca Oscara Otteho 6:4, 7:6 (5). Jozef Kovalík prehral s Talianom Stefanom Napolitanom 6:7 (3), 6:3, 5:7. Vo štvorhre bol úspešný Filip Polášek, už je v semifinále.

Lacko v osemfinále vypadol

Lukáš Lacko ako štvrtý nasadený ukončil účinkovanie v osemfinále na challengeri 125 v juhokórejskom Pusane. V druhom kole zdolal Luke Savilleho z Austrálie 3:6, 6:3, 6:4, ale vo štvrtok v osemfinále podľahol turnajovej šestnástke Japoncovi Jasutakovi Učijamovi 6:3, 4:6, 0:6.

Martin v Šymkente úspešný

Andrej Martin postúpil do štvrťfinále challengeru 80 v kazašskom Šymkente (54 160 EUR +H, antuka vonku). V druhom kole zdolal druhý nasadený Slovák Jacoba Grillsa z Austrálie 6:0, 6:2 a vo štvertkovom osemfinále vyhral nad Rusom Alexandrom Žurbinom 4:6, 6:3, 6:3. V súboji o postup do semifinále ho čaká Marcelo Tomás Barrios Vera z Čile.