Lacko v Soule ďalej

Piaty nasadený Lukáš Lacko zdolal v 2. kole challengeru 100 v Soule (108 320 USD, tvrdý povrch vonku) Austrálčana Luka Savilleho 6:3, 6:4. Ďalším súperom Slováka bude Japonec Tatsumi Ito, turnajová dvanástka.

01. 05. 2019

Kvalifikantka Morvayová vypadla v 1. kole hlavnej súťaže

Viktória Morvayová (18 r.) sa prvý raz prebojovala do hlavného turnaja ITF s dotáciou 25-tisíc USD. Vo finále kvalifikácie v ruskom meste Chimki zdolala hráčka NTC 12. nasadenú Anitu Husaričovú z Bosny a Hercegoviny 6:3, 3:6 - 10:4. Už v prvom kole vyradila zverenka Jána Sabovčíka dvojku kvalifikácie Lou Adlerovú z Francúzska 6:4, 7:5. V 1. kole Morvayová podľhla Ruske Darii Mišinovej 1:6, 4:6.

Rybáriková v Rabate vypadla

Magdaléna Rybýriková prehrala v prvom kole turnaja WTA v marockom Rabate s belgickou kvalifikantkou, 122. v rebríčku WTA, Ysaline Bonaventurovou 6:2, 1:6, 6:7(7)

30. 04. 2019

Horanský do osemfinále

Filip Horanský zdolal v 2. kole challengeru vo francúzskom Bordeaux  (dotácia 114 800 eur, antuka) domáceho Tristana Lamasina 4:6, 7:6(4), 6:4 a postúpil do osemfinále. Zverenca Karola Kučeru, ako 11. nasadeného, čaká v boji o postup do štvrťfinále postupujúci zo súboja Marcos Giron (USA) - Gregoire Jacq (Fr.).

Kližan zdolal Gulbisa

Martin Kližan v 1. kole na turnaji ATP World Tour 250 v nemeckom Mníchove (dotácia 524 340 eur, antuka vonku) zvíťazil nad Ernestsom Gulbisom z Lotyšska 6:3, 7:5. Kližana v 2. kole čaká nasadená trojka Talian Marco Cecchinato. Postup do štvrťfinále štvorhry vybojoval Igor Zelenay s Ukrajincom Dnisom Molčanovom.

Molčan v Ostrave vypadol

Alex Molčan vypadol v prvom kole challengeru v Ostrave. Hráč NTC v utorok dohrával zápas s Holanďanom Jelle Selsom, ktorý v pondelok pre tmu prerušili za stavu 5:7, 2:3 z pohľadu slovenského tenistu. V dohrávke si Molčan vynútil rozhodujúci set, ale v ňom ťahal od začiatku za kratší koniec a zápas prehral 5:7, 7:5, 4:6.