Kovalík prehral v Estorile v kvalifikácii

Piaty nasadený Jozef Kovalík prehral v 1. kole kvalifikácie na turnaji ATP World Tour 250 v portugalskom Estorile (dotácia 524 340 eur, antuka vonku) s nenasadeným Talianom Filippom Baldim 6:4, 3:6, 2:6.

27. 04. 2019

V Prahe slovenské derby Schmiedlová - Kužmová

V 1. kole kvalifikácie dvojhry na turnaji WTA v Prahe (dotácia 250 000 eur, antuka vonku) vypadli všetky tri Slovenky Tereza Mihalíková, Katarína Kužmová a Rebecca Šramková (na obr.). V hlavnom turnaji štartuje na voľnú kartu Jana Čepelová proti Švajčiarke Vögelovej, vzájomný súboj čaká Karolínu Schmiedlovú a Viktóriu Kužmovú.

Stop Gombosovi, Zelenay má finále

Norbert Gombos prehral v semifinále na callengeri v talianskej Francaville al Mare (dotácia 43 000 eur, antuka) s piatym nasadeným Talianom Stefanom Travagliom 3:6, 4:6. V semifinále štvorhry dvoch Slovákov bol úspešnejší Igor Zelenay ako FilipPolášek.

Martin v Číne o titul

Andrej Martin postúpil do finále na challenegri v čínskom Nančangu (dotácia 50 000 USD, antuka). V semifinále zdolal siedmeho nasadeného Srba Nikolu Milojeviča 6:0, 6:4. Martin môže získať desiaty challengerový titul. Vo finále ho čaká Austrálčan Jordan Thompson, najvyššie nasadený na turnaji.

Kadlečková v Piešťanoch o titul

Michaela Kadlečková sa prebojovala do finále dvojhry na Slovakia Cupe v Piešťanoch, 41. ročníku turnaja ITF2 juniorov do 18 rokov. V piatkovom štvrťfinále jediná domáca zástupkyňa v záverečných bojoch vo dvojhre zdolala ako piata nasadená turnajovú trojku Francúzku Aubane Droguetovú 6:1, 6:4 a v sobotu zdolala Poľku Aleksandru Jelenovú 6:1, 6:4. Vo finále štvorhry Kadlečková so Stankovskou prehrali. Výsledky.