JTBSO: Pohánková do štvrťfinále!

Mia Pohánková postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2023. Pätnásťročná hráčka Národného tenisového centra zvíťazila v druhom kole nad nemeckou kvalifikantkou Stephanie Wagnerovou a zdolala ju 6:3, 5:7, 6:4 za 138 minút. Zverenka trénera Róberta Gašparetza a kondičného Kristiána Cupáka si v ďalšom kole zmeria sily s ďalšou Nemkou, siedmou nasadenou Ellou Seidelovou.

01. 11. 2023

Molčan do štvrťfinále v Bergame

Alex Molčan sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 75 v talianskom Bergame (73 000 EUR, tvrdý povrch hala). Štvrtý nasadený hráč si v druhom kole poradil s Holanďanom Gijsom Brouwerom a zdolal ho vo vyrovnanom zápase 3:6, 7:6(3), 7:6(3) za 140 minút. Zverenec trénera Karola Becka a kondičného Pavla Šmelu si v ďalšom zápase zmeria sily s víťazom belgicko-talianskeho súboja medzi Davidom Goffinom a Francescom Passarom.

JTBSO: Daubnerová s Pohánkovou vyradili jednotky

Nikola Daubnerová s Miou Pohánkovou zvíťazili v prvom kole štvorhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2023. Slovenský pár štartujúci na turnaji vďaka voľnej karte vyradil najvyššie nasadenú ruskú dvojicu Alena Fominová-Klotzová, Jekaterina Jašinová po výsledku 6:4, 7:6(1) za 86 minút. Pre mladé hráčky Národného tenisového centra je to cenné víťazstvo, keďže obe Rusky figurujú v druhej stovke svetového rebríčka štvorhry.

31. 10. 2023

JTBSO: Nasadená dvojka Šramková sa lúči

Rebecca Šramková sa rozlúčila s domácim turnajom J&T Banka Slovak Open 2023 už v úvodnom kole. Druhá nasadená hráčka prehrala s kvalifikantkou Alevtinou Ibragimovovou z Ruska 1:6. 3:6 za 83 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza nastúpila na duel po dvojmesačnej turnajovej pauze zavinenej zranením lakťa.

JTBSO: Vargová nestačila na nasadenú sedmičku

Nina Vargová nepostúpila do druhého kola dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2023. Držiteľka voľnej karty nestačila v úvodnom zápase na nasadenú sedmičku Ellu Seidelovú z Nemecka a podľahla jej 5:7, 2:6 za rovné dve hodiny. Osemnásťročná hráčka Národného tenisového centra sa na turnaji predstaví ešte vo štvorhre po boku Renáty Jamrichovej.