Junior Gálik vyhral turnaj ITF v Hamburgu, skočil o päťsto miest

Šestnásťročný Matej Gálik (TK LOVE 4 tennis Bratislava), zverenec Miloša Mečířa ml., vyhral juniorský turnaj ITF Grade 4 v Hamburgu. Tenista, ktorý bol doteraz v kombinovanom rebríčku juniorov do 18 rokov mimo tisícky, na podujatí zdolal hráčov prvej päťstovky. V najnovšom rebríčku sa posunul na 487. miesto.

18. 03. 2019

Bez veľkých zmien

V najnovších rebríčkoch ATP a WTA sme u slovenských tenistov výrazné zmeny nezaznamenali. Poprední hráči v Indian Wells neuspeli, jediným kto vyhral zápas bol Martin Kližan, aktuálne 48. vo svetovom rebríčku, ale v druhom kole pre zranenie členka z turnaja odstúpil. Teraz sa najlepší presunuli do Miami, kde sa začína ďalší veľký turnaj.

Klein získal druhý titul

Lukáš Klein, hráč NTC, ako 7. nasadený zvíťazil vo finále 15-tisícového podujatia ITF v egyptskom Sharm El Sheikhu. V nedeľu zdolal turnajovú šestku Jacopa Berrettiniho z Talianska 6:4, 6:4 a získal svoj druhý titul na turnaji ITF. Aj predchádzajúci vyhral vlani v marci v Egypte, kde ho teraz sprevádzal tréner Ladislav Simon. Klein sa v najnovšom ITF rebríčku mužov dostal na 207. miesto.

17. 03. 2019

School Lobik: Privara a Tóthová

Peter Benjamin Privara (na obr. vľavo), najvyššie nasadený slovenský tenista na turnaji TEJT U16 School Lobik U16 2019 v Trenčianskych Tepliciach, zdolal vo finále dvojhry chlapcov druhého nasadeného Taliana Niccolu Ciavarellu  3:6, 6:3, 6:2. V slovenskom finále dvojhry dievčat zvíťazila Emma Tóthová nad Viktóriou Lackovou 6:2, 6:1. Prvenstvo vo štvorhre dievčat získala Slovenka Nikola Daubnerová s Češkou Amelie Smejkalovou. Výsledky.

16. 03. 2019

Klein do finále

Lukáš Klein ako 7. nasadený postúpil do finále 15-tisícového podujatia ITF v egyptskom Sharm El Sheikhu. V piatkovom štvrťfinále zdolal turnajovú trojku z Talianska Enrica Dalla valle 6:3, 7:6(0) a v sobotňajšom semifinále jeho krajana, najvyššie nasadeného Alessandra Begu, 6:3, 6:2.