Šramková v Jokohame vypadla

Rebecca Šramková prehrala už štvrtý zápas za sebou od svojho januárového víťazného 60-tisícového turnaja vo Francúzsku. Ako tretia nasadená podľahla v prvom kole 25-tisícového podujatia ITF v japonskej Jokohame Belgičanke Greet Minnenovej 5:7, 1:6.

05. 03. 2019

V Indian Wells 4 Slovenky

Na turnaji WTA v kalifornskom Indian Wells hrajú štyri Slovenky. Domnika Cibulková je 32. nasadená a má v prvom kole voľný žreb. V druhom sa stretne s postupujúcou z kanadsko-rumunského súboja Bianca Andreescová - Irina-Camelia Begová. Karolína Schmiedlová sa stretne s Američankou Lauren Davisovou, Magdaléna Rybáriková má za súperku Nemku Tatjanu Mariovú a Viktória Kužmová Číňanku Šuaj Čang.

Kližan klesol na 50. miesto

V najnovšom rebríčku ATP klesol Martin Kližan zo 41. na 50 miesto, keď mu vypadli body za lanské challengerové víťazstvo v Indian Wells. Z mužov sa zlepšil finalista challengeru v Pau Norbert Gombos posunom o 33 priečok na 231. miesto. Najlepší ranking kariéry dosiahla 43. miestom Viktória Kužmová, slovenskou jednotkou naďalej zostáva Dominika Cibulková, aktuálne 35. v rebríčku WTA.

04. 03. 2019

Molčan proti Baghdatisovi

Alex Molčan zvíťazil v 1. kole challengeru v čínskom Ču-chaji (dotácia 54 160 eur, tvrdý povrch) nad domácim Kao Sinom 7:5, 6:4. Dvadsaťjedenročný ľavák, člen NTC, narazí v 2. kole na turnajovú dvojku Marcosa Baghdatisa z Cypru.

Gombos v Pau nevyhral

Norbert Gombos nezískal titul na challengeri v Pau. Vo finále prehral s Kazachom Alexandrom Bublikom 7:5, 3:6, 3:6. Zápas trval 106 minút, v rozhodujúcom sete si držali hráči podanie do stavu 3:3. Bublik dal v zápase 13 es (5 dvojchýb), Gombos 4 (7). V priebežnom rebríčku sa Gombos posunul o 33 miest na 231. priečku.