PSO: Pokorný prehral s Cressym

Lukáš Pokorný nepostúpil do druhého kola dvojhry na challengeri Peugeot Slovak Open 2023. V úvodnom zápase nestačil na nasadenú sedmičku Maxima Cressyho z USA a podľahol mu 6:7(4), 3:6 za 88 minút. Domáci držiteľ voľnej karty počas zápasu výborne podával, zaznamenal v zápase 10 es a jedinú dvojchybu. Hoci oboch hráčov delí od seba v rebríčku ATP 500 priečok, na kurte to tak nevyzeralo.

11. 10. 2023

PSO: Karol s Privarom víťazne

Miloš Karol s Petrom Benjamínom Privarom postúpili do štvrťfinále štvorhry na turnaji Peugeot Slovak Open 2023. V úvodnom kole zvíťazili nad francúzskou dvojicou Theo Arribage, Luca Sanchez a zdolali ju 6:4, 3:6, 10-4 za 72 minút. Slovenský pár, ktorý v Bratislave štartuje vďaka voľnej karte, si v súboji o postup do semifinále zmeria sily so štvrtou nasadenou nemeckou dvojicou Frantzen, Jebens.

PSO: Gombos vyradil trojku!

Norbert Gombos postúpil do druhého kola dvojhry na challengerovom turnaji Peugeot Slovak Open 2023. V prvom kole zdolal vďaka výbornému výkonu tretieho nasadeného Benjamina Bonziho z Francúzska 6:4, 7:6(5) za necelé dve hodiny, pričom zápas sa skončil iba 30 minút pred polnocou.  Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom kole zmeria sily s kvalifikantom Iľjom Marčenkom z Ukrajiny.

10. 10. 2023

Kovalík v Buenos Aires víťazne

Jozef Kovalík sa prebojoval do druhého kola dvojhry na challengeri 100 v argentínskom Buenos Aires (130 000 USD, antuka vonku). V úvodnom zápase zvíťazil nad Rakúšanom Lukasom Neumayerom, ktorého zdolal 6:7(5), 6:4, 6:2 za 165 minút. Jeho ďalším súperom bude siedmy nasadený domáci hráč Francisco Comesana. Vo vzájomnej bilancii vedie Argentíčan 1:0 na zápasy, v tomto roku zdolal Kovalíka v kvalifikácii na US Open.

PSO: Klein ďalej, Molčan nie

Lukáš Klein (na snímke) sa suverénnym spôsobom prebojoval do druhého kola dvojhry na challengeri 125 Peugeot Slovak Open. V úvodnom kole si poradil s Chorvátom Dinom Prižmičom a zdolal ho 6:0, 6:3 za 64 minút. Dvadsaťpäťročný hráč Národného tenisového centra si v ďalšom kole zmeria sily s víťazom duelu medzi piatym nasadeným Britom Liamom Broadym a Fínom Ottom Virtanenom.