Gombos v Pau do 2. kola

Norbert Gombos zvíťazil nad domácim Lénym Mitjanom  6:4, 6:1 a postúpil do 2. kola dvojhry na challengeri vo francúzskom Pau (dotácia 69 280 eur, tvrdý povrch v hale). ďalším súperom slovenského tenisu je Ukrajinec, tretí nasadený Sergij Stachovskij.

25. 02. 2019

Kužmovej zlepšenie v rebríčku

Dubajské štvrťfinále dopomohlo Viktórii Kužmovej k ďalšiemu kariérnemu maximu v rebríčku WTA. V najnovšom vydaní k 25. februáru je na 44. mieste. Slovenskou jednotkou zostáva Dominika Cibulková na 34. mieste, u mužov Martin Kližan, ktorý je v poradí ATP 41.

Martin v Sao Paule nepostúpil

Andrej Martin nepostúpil do hlavného turnaja ATP 250 v Sao Paule. V prvom kole kvalifikácie zdolal Španiela Daniela Gimeno Travera 6:3, 6:1, ale vo finále prehral s Argentínčanom Facundom Bagnisom 6:7(4), 2:6. V rebríčku klesol Martin až na 257. miesto.

24. 02. 2019

Horanský a Gombos v Pau

Filip Horanský hrá v nasledujúcom týždni na challengeri ATP 90 vo francúzskom Pau. V prvom kole má ako deviaty nasadený voľný žreb. Norbert Gombos sa na úvod stretne s Francúzom Leny Mitjanom..

23. 02. 2019

Zelenay v Dubaji nepochodil

Igor Zelenay a Ukrajinec Denis Molčanov prehrali vo štvrtkovom stretnutí štvrťfinále štvorhry na turnaji ATP World Tour 250 vo francúzskom Marseille (dotácia 668 485 eur, tvrdý povrch) s francúzskym párom Jérémy Chardy, Fabrice Martin 3:6, 4:6. Zelenay s partnerom nepochodil v sobotu v kvalifikácii v Dubaji. Prehrali s poľsko-americkou dvojicou Hurkacz, Kudla 1:6, 4:6.

Kvitová - Kužmová 6:4, 6:0

Viktória Kužmová prehrala vo štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v Dubaji s druhou nasadenou Petrou Kvitovou 4:6 a 0:6. Po vyrovnanom úvodnom sete v tom druhom česká hráčka jasne dominovala a za 63 minút zvíťazila. Kvitová sa hneď na začiatku dostala do vedenia 3:0, Kužmová si však svoje stratené podanie vzala späť v piatej hre a následne vyrovnala na 3:3. Česká tenistka brejkla 20-ročnú Kužmovú druhýkrát za stavu 5:4 a prvé dejstvo získala vo svoj prospech. Druhý set bol jednoznačnou záležitosťou Kvitovej, ktorá za 25 minút využila hneď svoj prvý mečbal a jednoznačne zvíťazila.