Postup Molčana i Gombosa

Alex Molčan (na obr.) i Norbert Gombos postúpili v Budapešti na challengeri s dotáciou 54 160 eur do osemfinále. Molčan viedol 6:2, 3:0, keď mu štvrtý nasadený Rakúšan Dennis Novak vzdal. Gombos zdolal Holanďana Tallona Griekspoora 4:6, 7:6(5), 7:6(2). Molčana čaká v súboji o postup do štvrťfinále nasadená trinástka Francúz Maxime Janvier, Gombosa Talian Roberto Marcora (ATP 283.), už v utorok postúpil medzi posledných 16 aj Filip Horanský.

06. 02. 2019

Martin v Cordobe vypadol

Kvalifikant Andrej Martin podľahol v utorok v 1. kole dvojhry na turnaji ATP 250 v argentínskej Córdobe (celková dotácia 527 880 USD, antuka) Španielovi Robertovi Carballésovi-Baenovi za 91 minút 3:6, 2:6.

05. 02. 2019

Zelenay cez jednotky do 2. kola

Igor Zelenay a Ukrajinec Denis Molčanov sa postarali o prekvapenie v 1. kole štvorhry na turnaji ATP World Tour 250 v bulharskej Sofii (dotácia 524 340 eur, tvrdý povrch v hale), keď vyradili najvyššie nasadený holandsko-rumunský pár Jean-Julien Rojer, Horia Tecau 6:4, 7:6 (7).

Gombos a Horanský víťazne

Norbert Gombos zvíťazil v 1. kole dvojhry na challengeri v Budapešti (dotácia 54 160 eur, tvrdý povrch v hale) 7:6 (7), 6:2 nad Rusom Aslanom Karacevom. Filip Horanský v 2. kole zdolal Lucasa Miedlera z Rakúska 6:2, 7:6(4).

V Trnave Mihalíková do osemfinále

V prvom kole 25-tisícového turnaja žien ITF v Trnave EMPIRE Women´s Indoor 2019 zdolala v domácom derby Tereza Mihalíková Viktóriu Morvayovú a postúpila do osemfinále. V hlavnom pavúku bude zo Sloveniek aj Vivien Juhászová, postupujúca z dvojkolovej kvalifikácie. Viac o turnaji tu.