Kužmová v semifinále štvorhry

Viktória Kužmová a Ruska Anna Kalinská zvíťazili nad ruským párom Daria Mišinová, Jekaterina Šalimovová vo štvrtkovom štvrťfinále štvorhry na turnaji WTA Premier v ruskom Petrohrade (dotácia 823 000 USD, tvrdý povrch v hale) 6:0, 6:3 a postúpili do semifinále.

31. 01. 2019

Petrohrad bez Cibulkovej

V pavúku dvojhry na turnaji WTA v Petrohrade pôvodne siedmu nasadenú Dominiku Cibulkovú nahradila britská lucky loserka Katie Boulterová. Slovenská jednotka odstúpila pre virózu a vracia sa domov, aby sa doliečila pred utorkovým odletom na Fed Cup do Rigy. Po vypadnutí v kvalifikácii dvojhry zostáva v Petrohrade Viktória Kužmová, ktorá vo štvorhre s Ruskou Annou Kalinskou postúpila do štvrťfinále cez štvrtý nasadený švajčiarsko-ruský pár Timea Bacsinszká, Vera Zvonariovová 6:1, 6:3.

30. 01. 2019

Winter Cup: Dievčatá SR do 12 rokov postúpili na finálové vyvrcholenie

Cez víkend odštartovali kvalifikačnými bojmi zimné ME mládeže. Dievčatá SR do 12 rokov v Rakovníku postúpili do finále a získali spolu s Českom miestenku na vyvrcholenie Winter Cupu 8. -10. februára v britskom Sunderlande. Chlapci do 12 rokov v chorvátskom Oguline prehrali obe svoje stretnutia a skončili v skupine poslední.

27. 01. 2019

Kužmová v Petrohrade vypadla

Viktória Kužmová vypadla v 2. kole kvalifikácie dvojhry na turnaji WTA Premier v ruskom Petrohrade. V pozícii nasadenej jednotky zdolala v sobotu Srbku Dejanu Radanovičovú za 75 minút 6:1, 6:4, ale v nedeľu prehrala s aktuálne 159. hráčkou rebríčka, Belgičankou Ysaline Bonaventurovou, 4:6, 3:6. V hlavnej súťaži je 7. nasadená Dominika Cibulková, ktorá hrá v 1. kole s kvalifikantkou.

Šramková s titulom

Rebecca Šramková získala titul na turnaji ITF vo francúzskom Andrézieux-Bouthéon (dotácia 60 000 USD, tvrdý povrch v hale). Postupne vyradila v 2. kole Rusku Vitaliu Diačenkovú 6:1, 7:5, vo štvrťfinále držiteľku voľnej karty domácu Julie Gervaisovú 6:3, 6:2, v semifinále jej po vyhratom prvom sete 6:2 najvyššie nasadená Slovinka Polona Hercogová vzdala a v nedeľňajšom finále vyhrala nad domácou Audrey Albieovou 6:2, 6:7 (4), 6:2.