Šramková prehrala v semifinále

Rebecca Šramková prehrala v semifinále turnaja ITF v španielskej Valencii (60 000 USD, antuka vonku) s domácou Alionou Bolsovovou Zadoinovovou 6:3, 2:6, 6:7(5).

29. 09. 2018

Slovenky hrajú o finále!

Slovenské tenistky zvíťazili vo štvrťfinále Junior Fed Cupu, majstrovstiev sveta hráčok do 16 rokov, nad Indonéziou 3:0 a na antuke v Budapešti budú v sobotu bojovať proti najvyššie nasadeným Američankám o postup do finále! O tento veľký úspech sa pod vedením kapitána Reného Hanáka postarala trojica Romana Čisovská, Nina Stankovská a Eszter Méri. Tímovú súťaž v tenise v kategórii hráčov do 16 rokov hrá každoročne do 100 krajín. Na majstrovstvá sveta sa prebojuje len po 16 najlepších chlapčenských a dievčenských tímov. Súťaž sa hrá od roku 1985, od roku 2002 pod názvom Junior Davis Cup a Junior Fed Cup. Slovenské reprezentantky boli aj v minulosti úspešné, v ére samostatnosti získali naše tímy  dievčat 5 medailí. Šiesta môže pribudnúť na budapeštianskom vyvrcholení.

28. 09. 2018

Morvayová prehrala vo štvrťfinále aj do tretice

Viktória Morvayová si na ďalšiu šancu postúpiť do semifinále musí ešte počkať. V Káhire na treťom 15-tisícovom turnaji ITF v sérii stroskotala opäť vo štvrťfinále. Po zdolaní Talianky Claudie Franzeovej 6:1, 6:2 v osemfinále, podľahla v piatok hráčka NTC, zverenka Jána Sabovčíka, 6. nasadenej Ekvádorčanke  Charlotte Römerovej 6:7(1), 3:6.

Slovensko vyhralo skupinu

Slovensko zdolalo aj Peru 2:1 a s tromi víťazstvami vyhralo B-skupinu Junior Fed Cupu, majstrovstiev sveta tenisových tímov dievčat do 16 rokov v Budapešti. Do štvrťfinále postúpilo z druhého miesta aj tretie nasadené Rusko, keď zdolalo Hongkong 3:0. Vo štvrťfinále sa v piatok stretne tím SR s Indonéziou, ktorá tiež nebola nasadená.

27. 09. 2018

Cibulková skončila vo Wu-chane

Dominika Cibulková neuspela vo štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA vo Wu-chane. Bieloruske Arine Sobolenkovej podľahla 5:7, 3:6. Napriek štvrtkovej prehre dosiahla v Číne jeden z najväčších úspechov v tomto roku. V 2. kole získala skalp najvyššie nasadenej svetovej jednotky Rumunky Simony Halepovej, v osemfinále vyradila trinástku "pavúka" Rusku Dariu Kasatkinovú.