Lackov skreč v 1. kole

Lukáš Lacko skrečoval v utorok zápas 1. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 v čínskom Šen-čene (dotácia 733 655 USD, tvrdý povrch) s Mackenziem McDonaldom za stavu 5:7, 6:0, 5:0 z pohľadu Američana.

25. 09. 2018

Šramková cez favoritku do 2. kola

Rebecca Šramková zdolala na 60-tisícovom turnaji ITF v španielskej Valencii piatu nasadenú Veronicu Cepede Roygovú 6:2, 6:2 a postúpila do osemfinále. Paraguajčanke patrí 161. miesto v rebríčku, ale vlani bola aj 73.

Slovensko zdolalo Rusko 2:1!

Tenistky Slovenska zdolali tretie nasadené Rusko 2:1 a postarali sa o príjemné prekvapenie v Budapešti, kde tento týždeň vyvrcholia majstrovstvá sveta družstiev tenistov do 16 rokov -  juniorský Davis Cup a Fed Cup, na ktorom sa zúčastňuje po 16 chlapčenských a dievčenských tímov.  Na antuke v maďarskej metropole štartuje družstvo dievčat Slovenska pod vedením kapitána Reného Hanáka v zložení Romana Čisovská, Nina Stankovská, Eszter Méri. SR hrá v B-skupine s Ruskom, Hongkongom a Peru. Dva najlepšie tímy z každej skupiny postúpia do vyraďovacieho štvrťfinále, ktoré je na programe v piatok.

Schmiedlová úspešne

Šiesta nasadená Karolína Schmiedlová postúpila do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v uzbeckom Taškente (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch). V pondelňajšom zápase 1. kola zvíťazila nad Dejanou Radanovičovou zo Srbska za 84 minút 6:3, 6:0. V 2. kole ju čaká Japonka Nao Hibinová. Vo štvorhre sa predstavila Chantal Škamlová, ale vypadla v 1. kole.

24. 09. 2018

Cibulková proti jednotke

Dominika Cibulková zdolala v prvom kole turnaja WTA v čínskom Wu-chane Rumunku Monicu Niculescovú 6:4, 6:3. Slovenka sa postarala o obrat - prehrávala 1:4, potom získala šesť hier v sérii. V druhom sete odskočila na 4:1 a postup proti najvyššie nasadenej svetovej jednotke  Simone Halepovej už mala pod kontrolou.

Kližan je opäť v TOP 50

Martin Kližan sa vďaka finále turnaja ATP v Petrohrade vrátil do prvej svetovej päťdesiatky. V rebríčku Entry poskočil o 16 miest a v jeho pondelňajšom vydaní figuruje na 49. priečke. Lukáš Lacko je 77., Jozef Kovalík 84. Na čele nenastali žiadne zmeny. Pozíciu lídra si udržal Španiel Rafael Nadal.