Čepelová vypadla v 2. kole

Jana Čepelová vypadla v 2. kole turnaja ITF vo francúzskom Saint-Malo (60 000 USD, antuka vonku), keď prehrala s Zkrajinkou Katarinou Zavackou 6:2, 2:6, 4:6.

20. 09. 2018

Lacko v Petrohrade skončil

Lukáš Lacko na turnaji ATP v Petrohrade skončil v druhom kole. V prvom zdolal Rubena Bemelmansa z Belgicka 6:2, 4:6, 7:5,ale vo štvrtok s tretím nasadeným Talianom Marcom Cecchinatom prehral 5:7, 6:7 (6).

Kližan v Petrohrade v osmičke

Martin Kližan sa prebojoval už do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP v Petrohrade. V stredu si v osemfinále poradil s druhým nasadeným Talianom Fabiom Fogninim 6:3, 6:4. Práve Fogniniho v roku 2012 zdolal v petrohradskom finále a získal svoj prvý titul na okruhu ATP. Vo štvrťfinále sa Kližan stretne s úspešnejším z dvojice Denis Shapovalov - Matteo Berrettini.

19. 09. 2018

Cibulková nestačila na Osakovú

Dominika Cibulková neuspela v 2. kole dvojhry na turnaji WTA v Tokiu. Šampiónke US Open a nasadenej trojke Japonke Naomi Osakovej podľahla za 59 minút hladko 2:6. 1:6. V úvodnom vzájomnom súboji s Osakovou v roku 2016 tiež v Tokiu prehrala s domácou hráčkou navlas rovnakým výsledkom. V stredu dala Osaková 10 es, Cibulková ani jedno a urobila 5 dvojchýb. Slovenka sa nedostala k brejkbalu, o svoje podanie prišla päťkrát. ,,Nebol to zápas, na ktorý by som mohla byť pyšná. Jednoducho som nevedela nájsť správny rytmus mojej hry. Súperka navyše výborne podávala," povedala po zápase Cibulková. (tasr)

Kužmová vypadla v osemfinále

Viktória Kužmová vypadla v 2. kole dvojhry na turnaji WTA v čínskom Kuang-čou. V utorok si v pozícii turnajovej šestky poradila so srbskou kvalifikantkou Ivanou Jorovičovou 6:2, 6:3, ale v stredu nestačila na Američanku Bernardu Perovú (82. WTA) a prehrala 2:6, 3:6. V druhom sete nevyužila vedenie 3:1.