Vargová s titulom vo štvorhre, K. Kužmová vo finále dvojhry prehrala

Vo finále Žilina Junior Open 2018, turnaja ITF do 18 rokov, prehrala Slovenka Katarína Kužmová s Češkou Kateřinou Mandelíkovou 3:6, 1:6. Adamovi Behúňovi sa nepodarilo prebojovať do finále, v ktorom napokon Čech Martin Krumich podľahol Izraelčanovi Roi Ginatovi 1:6, 6:4, 6:7(3). Vo štvorhre dievčat získala prvenstvo slovensko-česká dvojica Vanda Vargová a Nelly Knežková.

12. 08. 2018

Postúpila iba Kužmová

Viktória Kužmová zdolala Američanku Caroline Dolehidovú a postúpila do 2. kola dvojkolovej kvalifikácie na turnaji WTA v Cincinnati. Karolína Schmiedlová prehrala s 23-ročnou švédskou rovesníčkou Rebeccou Petersonovou 4:6, 2:6. V prvom kole kvalifikácie vypadol v Cincinnati aj Jozef Kovalík, keď prehral s držiteľom voľnej karty, 19-ročným Jeffrey John Wolfom, 6:7(6), 6:7(5). Američan, ktorý je v 591. v rebríčku, nastrieľal v zápase 16 es.

11. 08. 2018

Kližan do finále nepostúpil

Piaty nasadený Martin Kližan si nezahrá finále challengeru v nemeckom Pullachu (dotácia 127 000 eur, antuka vonku). V semifinále prehral s turnajovou jednotkou Jan-Lennard Struffom 4:6, 4:6. V online rebríčku sa Kližan posunul na 72. miesto.

Poláškov úspešný test

Filip Polášek a Ukrajinec Danilo Kaliničenko vyhrali štvorhru na Privatbanka Open. V posledných týždňoch je to pre 33-ročného Poláška druhý titul na malých turnajoch, okrem toho dva razy uhral finále. Bývalý daviscupový reprezentant Slovenska a hráč TOP 20 vo štvorhre, testuje svoju hru i chrbát, ktorý ho vyradil pred piatimi rokmi z profesionálneho tenisu.

Molčan opäť vo finále

V sobotňajšom semifinále 15-tisícového futures Privatbanka Open na dvorcoch Slávie STU v Bratislave vzdal 16-ročný britský kvalifikant Jack Draper prehrávajúc 2:6, 0:1 Slovákovi Alexovi Molčanovi. Finálovým súperom hráča NTC je Čech Petr Nouza. Molčan má šancu vyhrať aj tretí turnaj za sebou. Začiatok finále je o 11.00.

Behúň a Katarína Kužmová v semifinále Žilina Junior Open

Tri české hráčky a Slovenka Katarína Kužmová budú v sobotu bojivať v semifinále dvojhry na Žilina Junior Open 2018. Na turnaji ITF si z domácich hráčov vybojoval postup do semifinále Adam Behúň. Titul vo štvorhre juniorov na dvorcoch TK Žilona získali Česi Daniel Siniakov a Jaroslav Smedek.