V Bratislave sa na dvorcoch Slávie STU začal Privatbanka Open

Sedem hráčov sa z 24 slovenských účastníkov prebojovalo do druhého kola kvalifikávie na Privatbanka Open, treťom slovenskom turnaji kategórie futures, ktorý sa začal cez víkend na dvorcoch Slávie STU v Bratislave. V hlavnom turnaji by sa mali predstaviť aj hráči NTC Lukáš Klein, Patrik Néma, Tomáš Líška. Zápasy 2. kvalifikačného kola sa v pondelok začínaju o 10.00. Výsledky.

05. 08. 2018

Martin v Liberci s titulom

Druhý nasadený Andrej Martin vyhral vo finále challengeru v Liberci (dotácia 43 000 eur, antuka) nad jednotkou podujatia Portugalčanom Pedrom Sousom 6:1, 6:2 a získal 9. challengerový titul, prvý v tomto roku. Martinovi, ktorý vypadol z druhej stovky rebríčka, sa podarilo vrátiť na bývalé pozície, v online poradí je 161.

Molčan vyhral v Piešťanoch

Alex Molčan vyhral vo finále 15-tisícového turnaja v Piešťanoch nad Britom Ewanom Moorem 6:3, 6:2 a získal svoj tretí titul na podujatiach ITF. Už v predchádzajúcom týždni slávil rovnaký úspech v Trnave. Pre hráča NTC, zverenca Karola Kučeru a Ľubomíra Kurhajca sú tieto víťazstvá veľkým povzbudením po vleklých zdravotných problémoch.

Gombos v Toronte neuspel

Norbert Gombos prehral v 1. kole kvalifikácie dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v kanadskom Toronte (dotácia 5 939 979 USD, tvrdý povrch), keď podľahol tretiemu nasadenému Rusovi Daniilovi Medvedevovi 3:6, 0:6.

04. 08. 2018

Kližan vyhral a je opäť č.1

Martin Kližan sa stal víťazom antukového turnaja ATP v rakúskom Kitzbüheli. V sobotňajšom finále si za 1:08 h poradil s Denisom Istominom z Uzbekistanu hladko 6:2, 6:2. Kližan získal šiesty singlový titul na ATP Tour a počtom cenných trofejí vyrovnal svojho trénera Dominika Hrbatého. V minulosti uspel na antukových turnajoch v Mníchove (2014), Casablanke (2015) a Hamburgu (2016), na tvrdom povrchu vyhral v roku 2012 v Petrohrade a v roku 2016 v Rotterdame. Vo finále si zatiaľ drží stopercentnú bilanciu.

Martin v Liberci vo finále

Andrej Martin zdolal vo štvrťfinále 43-tisícového challengeru v Liberci českého držiteľa voľnej karty Michala Vrbenského 6:3, 6:1 a v sobotu v semifinále ruského kvalifikanta Pavla Kotova 6:0, 6:3. Slovák naposledy vypadol z druhej svetovej stovky, teraz sa do nej vracia. Vo finále sa stretne s jednotkou podujatia Portugalčanom Pedrom Sousom. Vo finále štvorhry prehral Filip Polášek s Čechom Davidom Riklom s belgickou dvojicou Gille, Vliegen 3:6, 4:6.