HSC Piešťany dejiskom ďalšieho turnaja kategórie futures

Dejiskom druhého turnaja kategórie futures na Slovensku sú v tomto týždni Piešťany, areál HSC. Do kvalifikácie v nedeľu vstúpilo 25 slovenských hráčov, z nich 11 postúpilo do 2. kola. V hlavnej súťaži sa predstaví aj Alex Molčan, ktorý vyhral v nedeľu v Trnave na prvom zo slovenskej série troch podujatí ITF kategórie futures.

30. 07. 2018

Páleníková vyhrala vo Francúzsku

Katarína Páleníková, najlepšia slovenská hráčka v plážovom tenise, vyhrala spolu s Magalie Garnierovou z Reunionu turnaj ITF vo francúzskom Frontignan pri Montpelieri s dotáciou 6500 USD.

Zelenay bez titulu

Igor Zelenay a Ukrajinec Denis Molčanov nezískali titul na turnaji ATP World Tour 250 vo švajčiarskom Gstaade (dotácia 501 246 eur, antuka). V nedeľňajšom finále nestačili na taliansky tandem Matteo Berrettini, Daniele Bracciali, ktorému podľahli 6:7 (2), 6:7 (5). Bolo to Zelenayovo štvrté finále na turnaji ATP a štvrtá prehra.

29. 07. 2018

Kližan do hlavnej súťaže

Martin Kližan si zahrá hlavnú súťaž dvojhry na turnaji ATP v rakúskom Kitzbüheli. V nedeľnom stretnutí záverečného kola kvalifikácie zdolal domáceho Geralda Melzera za 72 minút 6:1, 6:3. Súperom Kližana bude domáci držiteľ voľnej karty Sebastian Ofner.

V Trnave vyhral Alex Molčan

Trnavský mužský tenisový turnaj EMPIRE Futures Trnava s dotáciou 15 000 USD sa konal v klube TC EMPIRE Trnava už po šiesty raz. V sezóne 2018 ovládol toto antukové podujatie slovenský tenista Alex Molčan(20), ktorý zvíťazil vo finále dvojhry nad Čechom Tomášom Jirouškom (18). Molčan sa stal tretím Slovákom v histórii turnaja, ktorý na ňom triumfoval vo dvojhre.