Kužmová v Budapešti s titulom

Viktória Kužmová, členka NTC, sa stala víťazkou 100-tisícového antukového turnaja ITF v Budapešti. Vo finále dvojhry v maďarskej metropole si zverenka Michala Mertiňáka ako nasadená jednotka poradila s osmičkou pavúka Ruskou Jekaterinou Alexandrovovou 6:3, 4:6, 6:1.

15. 07. 2018

Finále Pepas Cup si zahrá Drugdová, štvorhru vyhrali Balus, Tóthová

Slovenka Salma Drugdová si v nedeľu zahrá vo finále turnaja TEJT Pepas Cup do 16 rokov v Slovenskej Ľupči. Zo slovenských chlapcov to dotiahol najďalej Filip Žilkay do semifinále dvojhry. Štvorhru dievčat vyhral slovenský pár Irina Balus, Emma Tóthová. Štvorhru chlapcov vyhrali Česi Patrik Homola a Simon Myslivec.

14. 07. 2018

Kovalík vo finále prehral

Jozef Kovalík prehral vo finále 127-tisícového antukového challengere v nemeckom Braunschweigu s domácim Yannickom Hanfmannom 2:6, 6:3, 3:6. Na svoje konto získal 10 770 eur brutto a 75 bodov do rebríčka, v ktorom sa posunul na 112. miesto, teda pozíciu slovenskej dvojky. Jeho 26-ročný premožiteľ bude prvý raz v TOP 100.

Derby jasne pre Kužmovú

Semifinálové derby dvoch Sloveniek na 100-tisícovom turnaji ITF v Budapešti jasne vyhrala najvyššie nasadená Viktória Kužmová, ktorá Karolínu Schmiedlovú zdolala 6:2, 6:0. Zápas trval 67 minút. Kužmovej súperkou bude Ruska Jekaterina Alexandrovová (110. WTA).

Škamlová s titulom, Polášek bez

Chantal Škamlová s Rumunkou Alexandrou Cadantovou získali v Budapešti na 100-tisícovom turnaji ITF titul vo štvorhre, keď zdolali druhý nasadený americko-mexický pár Kaitlyn Christianová, Giuliana Olmosová 6:1, 6:3. Pre Škamlovú, aktuálnu slovenskú deblovú jednotku, je to 33. titul ITF, ale najcennejší. Na 15-titícovom turnaji kategórie futures v Brne Filip Polášek s Čechom Davidom Riklom vo finále prehrali s českým párom Petr Nouza, David Škoch 3:6, 6:2, 12:14.