Juniorky v Rakúsku v semifinále

Na turnaji TEJT U14 v rakúskom Oberpullendorfe boli slovenskí tenisti do 14 rokov pod vedením trénera Rudolfa Horvátha úspešní vo dvojhre i štvorhre.  Nikola Daubnerová to dotiahla vo dvojhre do semifinále, Nina Vargová a Ela Pláteníková vypadli vo štvrťfinále. Všetky tri boli v semifinále štvorhry, Daubnerová a Vargová spolu, Pláteníková s Ruskou Kuksinovou.

08. 07. 2018

Chlapci SR na ME na 8. mieste

Chlapci SR do 14 rokov skončili v španielskej Murcii vo finálovej časti ME družstiev na konečnom 8. mieste. S najvyššie nasadeným Ruskom prehralo Slovensko v piatok 1:2, keď bod SR získal Peter Benjamin Privara víťazstvom nad európskou jednotkou v tejto kategórii Michailom Gorochovom. V sobotu o 5.-8. miesto prehralo so Švajčiarskom 1:2. Opäť bodoval Privara a rozhodla štvorhra. V súboji o 7. miesto v nedeľu Slovensko prehralo s Belgickom 1:2. V tíme kapitána Daniela Čálika hrali ešte Peter Naď a Karol Vlčko.

Stará do 2. kola, Rybárikovej stop

Magdaléna Rybáriková s Chorvátkou Petrou Martičovou neuspeli v 2. kole štvorhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Slovinsko-španielskemu páru Andreja Klepačová, Maria Jose Martinezová podľahli 3:6, 5:7. Jediná Slovenka v juniorskom turnaji Wimbledonu Lenka Stará zdolala v 1. kole Rusku Sofiu Lansereovú 7:5, 6:0.

07. 07. 2018

Moška sa teší vo Wimbledone

Zápasy Dominiky Cibulkovej sledoval priamo vo Wimbledone generálny sekretár STZ, ktorému robil spoločnosť bývalý šéf svetového tenisu Francesco Ricci Bitti (na obr.). ,,Dominika podala proti Mertensovej výborný výkon, ale aj predtým proti Kontovej. Výborne returnovala a mala väčší tlak vo výmenách. Po vypadnutí Halepovej má veľkú šancu postúpiť do štvrťfinále Wimbledonu,” teší sa Moška z postupu Cibulkovej, ktorú od návratu na post slovenskej jednotky delí jedno víťazstvo.

Cibulková suverénne ďalej

Dominika Cibulková sa prebojovala už do osemfinále dvojhry na granslamovom turnaji vo Wimbledone. V 3. kole si na tráve All England Clubu poradila s pätnástou nasadenou Belgičankou Elise Mertensovou hladko 6:2, 6:2. V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi v pondelok proti Taiwančanke Su-Wei Hsieh, ktorá nečakane vyradila najvyššie nasadenú svetovú jednotku Rumunku Simonu Halepovú 3:6, 6:4, 7:5.