Kovalík a Šramková postúpili

Jozef Kovalík a Rebecca Šramková sa prebojovali do finále kvalifikácie na grandslamovom turnaji Roland Garros. Na parížskej antuke zdolal Kovalík v 2. kole Američana Reillyho Opelku 6:2, 3:6, 7:6 (4). Šramková zvíťazila nad Francúzkou Diane Parryovou 7:6(6), 6:0. Andrej Martin prehral s Brazílčanom Rogeriom Dutrom Silvom 2:6, 0:6.

24. 05. 2018

Líška vo štvrťfinále vzdal

Súboj dvoch hráčov NTC v 2. kole 15-tisícového turnaja kategórie futures v maďarskom Balatonalmádi sa skončil nečakaným postupom Tomáša Líšku po víťazstve nad piatym nasadeným Patrikom Némom 6:4, 6:3. Vo štvrťfinále so. 4. nasadeným Fracúzom Mickom Lescurom vzdal za stavu 0:6, 0:3.

Kližan do finále kvalifikácie

Martin Kližan postúpil do finále kvalifikácie Roland Garros po výhre nad 18-ročným  Srbom Miomirom Kecmanovičom 6:7(1), 7:6(5), 6:3. Tak ako v prvom kole, aj teraz musel desiaty nasadený Slovák otáčať nepriaznivý vývoj, v druhom sete prehrával 1:4. Súperom Kližana vo finále kvalifikácie bude Juan Ignacio Londero z Argentíny.

23. 05. 2018

Lacko vypadol v 1. kole

Najvyššie nasadený Lukáš Lacko prehral v 1. kole challengeru v anglickom Loughboroughu (85 000 EUR, tvrdý povrch v hale) s Josukem Watanukim 3:6, 5:7. Japonec je 283. vo svetovom rebríčku.

Šramková v Paríži ďalej

Rebecca Šramková zdolala Češku Karolínu Muchovú 6:4, 6:4 a postúpila do 2. kola kvalifikácie na Roland Garros. Zápas trval 73 minút. Ďalšou súperkou Šramkovej bude Francúzka Diane Parryová.

Horanský v Lyone skončil

Filip Horanský, ktorý sa pripravuje v NTC v skupine trénerov Karola Kučeru a Ľbomíra Kurhajca, na antukovom turnaji ATP vo francúzskom Lyone skončil v 2. kole. V úvodnom kole nad turnajovou sedmičkou Joaom Sousom z Portugalska vyhral 6:4, 3:6, 6:4, ale v 2. kole so Srbom Dušanom Lajovičom prehral 4:6, 5:7. Horanský v Lyone uspel cez víkend v kvalifikácii a podarilo sa mu prvý raz v kariére prebojovať do hlavnej súťaže turnaja ATP.