Horanský vypadol v 1. kole

Filip Horanský prehral v 1. kole challengeru  kazažskom Samarkande (dotácia 75 000 eur, antuka) s indickým kvalifikantom Srirarom Balajim 6:0, 4:6, 4:6.

17. 05. 2018

Slováci v Zalaegerszegu dohrali v 2. kole

Slovenskí tenisti ukončili účinkovanie na 15-tisícovom turnaji kategórie futures v maďarskom Zalaegerszegu už v druhom kole. Obaja nasadení Patrik Néma a Lukáš Klein svojim súperom podľahli v dvoch setoch, nenasadený Tomáš Líška (na obr.) v troch.

16. 05. 2018

Piešťany Cup do 14 rokov

Päť zo 17 slovenských chlapcov a 12 z 27 dievčat postúpilo v 64-člennom pavúku do 2. kola na turnaji TEJT U 14 Piešťany Cup na dvorcoch TK Kúpele v Piešťanoch. Najvyššie nasadenými na 25.ročníku podujatia sú európska dvojka do 14 rokov Constantinos Koshis z Cypru a trojka medzi dievčatami Češka Barbora Palicová (na obr.).

Cibulkovej stop v Ríme

Dominika Cibulková neuspela v 2. kole dvojhry na turnaji WTA v Ríme. V kvalitnom a dramatickom stretnutí prehrala s Ruskou Mariou Šarapovovou 6:3, 4:6, 2:6. Bývalá svetová jednotka, ktorá slávila úspech vďaka agresívnej hre, upravila vzájomnú bilanciu s Cibulkovou na 4:3.

Kužmová a Šramková ďalej

Rebecca Šramková sa prebojovala do 2. kola dvojhry na antukovom turnaji ITF EMPIRE Slovak Open v Trnave. Ako držiteľka voľnej karty zdolala v 1. kole druhú nasadenú krajanku a kolegyňu z fedcupového tímu Karolínu Schmiedlovú 7:6 (5), 7:6 (5). Postup vybojovala aj Viktória Kužmová (na obr. Dušana Barbuša). Viac: www.empireslovakopen.sk