Gombos do osemfinále

Norbert Gombos zvíťazil v 1. kole challengeru vo francúzskom Aix-en-Provence (dotácia 127 000 eur, antuka vonku). Slovenský tenista zdolal Španiela Tommyho Robreda 6,2, 7:6(4).

07. 05. 2018

Lacko späť v TOP 100

Lukáš Lacko sa po zisku challengerového titulu v Glasgowe vrátil do TOP 100. Druhý najlepší Slovák je na 120. mieste. Najlepšia Slovenka Magdalénba Rybáriková klesla zo 17. miesta na 19. V stovke sú slovenské tenistky.

Čisovská do hlavného turnaja

Pätnásťročná Romana Čisovská, v NTC zverenka trénera Pavla Krtu, sa prebojovala do hlavného turnaja na 15-tisícovom podujatí žien v maďarskom Kaposvári, keď vo finále trojkolovej kvalifikácie vyhrala nad Češkou Nikolou Brečkovou 6:2, 4:6, 6:3.

Madrid už bez našich

V Madride už v úvode skončili všetky Slovenky. Po Dominike Cibulkovej a Karolíne Schmiedlovej vypadla v prvom kole aj Magdaléna Rybáriková. Ako nasadená šestnástka podľahla za dve hodiny Britke Johanne Kontovej 3:6, 5:7. V druhom sete nevyužila vlaňajšia wimbledonská semifinalistka náskok 4:1.

06. 05. 2018

Lacko v Glasgowe s 12. titulom

Lukáš Lacko zdolal vo finále 85-tisícového challengeru v Glasgowe Taliana Lucu Vanniho 4:6, 7:6(3), 6:4 a získal svoj 12. challengerový titul, prvý v tomto roku. Najvyššie nasadený Slovák sa vráti do TOP 100. Získal 90 bodov do hodnotenia a prémiu 12 250 eur brutto pred zdanením.

Schmiedlová v Madride skončila

Karolína Schmiedlová neuspela v 1. kole dvojhry na antukovom turnaji WTA v Madride. V pozícii kvalifikantky prehrala s Lotyškou Anastasijou Sevastovovou 3:6, 6:4, 3:6. Slovenka sa v priebežnom rebríčku posunula o tri priečky na 83. miesto.