Kližan s Nadalom nevyužil setbaly

Martin Kližan sa s antukovým turnajom ATP World Tour 500 v Barcelone rozlúčil vo štvrťfinále dvojhry. V piatkovom súboji podľahol najvyššie nasadenému Rafaelovi Nadalovi za 1 hodinu a 47 minút 0:6, 5:7. Kližan bol blízko k tomu, aby obral Španiela o rekordnú sériu víťazných setov na antuke, v druhom sete viedol 5:4, ale v desiatej hre nevyužil tri setbaly. Kližan sa v priebežnom rebríčku posunul na 122. miesto.

27. 04. 2018

Zelenay bez finále

Igor Zelenay s Ukrajincom Denisom Molčanovom po minulotýždňovom zisku titulu v Tunise si ďalšie finále nezahrajú. Vo štvrtok postúpili do semifinále challengeru vo Francaville po víťazstve nad monacko-francúzskou dvojicou Romain Arneodo, Antoine Hoang 6:2, 7:6(3), ale v piatok prehrali s uruguajsko-mexickým párom Ariel Behar, Maximo Gonzalez 6:4, 6:7(1) - 6:10.

Kližan ďalej, Kovalíkovi stop

Martin Kližan sa ako kvalifikant prebojoval už do štvrťfinále dvojhry na antukovom turnaji ATP World Tour  500 v Barcelone. V osemfinálovom zápase vyhral nad Španielom Felicianom Lópezom 6:1, 6:4. Jozef Kovalík prehral s tretím nasadeným Rakúšanom Dominicom Thiemom 6:7(5), 2:6.

26. 04. 2018

Rybáriková v Stuttgarte dohrala

Magdaléna Rybáriková prehrala v stredu v osemfinálovom 2. kole dvojhry na turnaji WTA v Stuttgarte s najvyššie nasadenou Simonou Halepovou z Rumunska 6:4, 2:6, 3:6.

25. 04. 2018

Kližan cez Djokoviča, postúpil aj Kovalík

Martin Kližan postúpil do osemfinále turnaja ATP World Tour v Barcelone. V druhom kole vyradil Novaka Djokoviča 6:2, 1:6, 6:2. Srb je aktuálne 12. na svete, kvalifikantovi Kližanovi patrí v rebríčku 140. miesto. Aj lucky loser Jozef Kovalík je po výhre nad Guidom Pellom 6:3, 6:3 v osemfinále. Argentínčan je 60.  v rebríčku. Teraz ho čaká Dominic Thiem z Rakúska.

Molčan sa vrátil, ale nedohral

Alex Molčan po vyše polročnej pauze pre operáciu zápästia sa vrátil na dvorce, ale svoj prvý zápas nedokončil. Na 25-tisícovom turnaji ITF v talianskej Sante Margherita di Pula prvý set so Švajčiarom Adrianom Bodmerom prehral 4:6, druhý vyhral 6:3 a potom odstúpil.