Slovensko v čierno-bielom

Na banket pred fedcupovým súbojom s Bieloruskom v Minsku zvolili slovenské hráčky outfit čierno-bielej kombinácie. Kvarteto takto ladilo s kapitánom Matejom Liptákom v tradičnom obleku s čiernym motýlikom. Ďalšiu ,,povinnú jazdu” má slovenský tím za sebou, už len štvrtkový žreb a v sobotu o 12.00 SELČ a v nedeľu o 11.00 už pôjde do tuhého. Víťaz postúpi do najlepšej osmičky sveta.

19. 04. 2018

Kovalík vypadol v 2. kole

Jozef Kovalík vypadol v 2. kole challengeru v Tunise s dotáciou 75-tisíc USD. V prvom zdolal tretieho nasadeného domáceho Maleka Jaziriho 6:4, 7:6(5), v druhom prehral s Portugalčanom Joaom Dominguesom 4:6, 5:7. Igor Zelenay postúpil do semifinále štvorhry.

Výsledky Slovákov na malých turnajoch

Na 25-tisícovom turnaji ITF v portugalskom Óbidose postúpila Tereza Mihalíková do 2. kola po výhre nad Talianskou Stefaniou Rubiniovou 6:3, 6:1. Viktória Morvayová (na obr.) ako kvalifikantka skončila v kazašskom Šymkente na 15-tisícovom antukovom turnaji v druhom kole na rakete Varvary Flinkovej z Ruska 1:6, 3:6. Filip Horanský vyradil v 2. kole 25-tisícového turnaja ITF v Santa Margherite di Pula Poliaka Macieja Rajského 7:5, 6:4. Na tom istom turnaji s rovnakou dotáciou zvíťazila v 1. kole Michaela Hončová nad Taliankou Stefaniniovou 0:6, 6:3, 6:1.

18. 04. 2018

Úspechy tenistov Empire Trnava

Na turnaji Tennis Europe do 14 rokov v chorvátskom Vinkovci dosiahli pekné výsledky pod vedením klubového šéftrénera TC Empire Trnava Daniela Trčka Peter Privara, Matej Palčo a Olga Molčanovová. Podrobnosti čítajte tu.

17. 04. 2018

Schmiedlová na chvíľu doma

Karolína Schmiedlová a jej tréner Milan Martinec merali po nedeľňajšom víťazstve na turnaji WTA v Bogote viac ako 20-hodinovú cestu domov. Bogota - New York - Viedeň - Bratislava - Minsk. Taký bol itinerár hráčky NTC, ktorá si po doobedňajšej utorkovej tlačovej konferencii prebalila kufor, aby si to podvečer o šiestej v spoločnosti Jany Čepelovej a jej trénera Martina Zathureckého nasmerovala do Minska na víkendový fedcupový súboj s Bieloruskom.