Lacko vypadol v 1. kole

Tretí nasadený Lukáš Lacko prehral v 1. kole na challengeri vo francúzskom St. Brieux s Aldinom Šetkičom z Bosny a Hercegoviny 6:3, 3:6, 4:6. Turnaj s dotáciou 43-tisíc eur sa hrá na tvrdom povrchu.

27. 03. 2018

Kližan a Kovalík ďalej

Martin Kližan (na obr.) a Jozef Kovalík postúpili do 2. kola na challengeri v Marbelle, ale Norbert Gombos a Andrej Martin dohrali. Kližan zdolal 4. nasadeného Španiela Adriána Menéndeza-Maceirasa 6:3, 6:4 a Kovalík Portugalčana Joao Dominguesa 6:2, 6:3. Gombos prehral s 18-ročným domácim držiteľom voľnej karty Alejandrom Davidovichom-Fokinom 3:6, 3:6. Španielsky tenista je 455. v rebríčku. Martina zdolal Talian Simone Bolelli 1:6, 6:0, 6:1.

V derby lepší K+K

Martin Kližan a Jozef Kovalík vyhrali derby súboj krajanov na challengeri v Marbelle, kde sa pripravuje pod vedením kapitána Dominika Hrbatého daviscupová reprezentácia Slovenska. K + K zdolali v 1. kole štvorhry pár Norbert Gombos, Andrej Martin 6:2, 6:1. Postupujúca dvojica si pripomenula lanský spoločný challengerový titul z Ríma.

26. 03. 2018

Škamlová vyhrala štvorhru

Chantal Škamlová získala svoj 31. deblový titul na turnajoch ITF. V oneskorenom finále v talianskom meste Santa Margherita di Pula (dotácia 25 000 USD, antuka vonku) vyhrala turnaj spolu s Holanďankou Evou Wacannovou. V pondelok po daždivých dňoch dohrávala aj Michaela Hončová - po postupe do semifinále sa jej do zápas o titul nepodarilo dostať.

Šramková s ďalším titulom

Rebecca Šramková zdolala vo finále 15-tisícového turnaja v Antalyi Švédku Corneliu Listerovú 6:1, 7:5 a získala druhý titul za sebou a celkovo siedmy v kariére. Po polročnj zdravotnej absencii hrala Bratislavčanka s rankingom 424.,v priebežnom poradí sa posunula na 371. miesto.