Mihalíková, Šramková, Klein i Néma postúpili

Tereza Mihalíková postúpila do semifinále 25-tisícového turnaja v Indii. Rebecca Šramková (na obr.) na 15-tisícovom podujatí ITF v tureckej Antalyi vybojovala štvrťfinále. Na turnaji kategórtie futures v Egypte postúpili do štvrťfinále obaja Slováci Lukáš Klein aj Patrik Néma.

15. 03. 2018

Schmiedlovej stop, Zelenay a Kužmová do semifinále štvorhry

Karolína Schmiedlová prehrala v osemfinále 60-tisícového turnaja ITF v čínskom Šen-čene s Rumunkou Alexandrou Cadantuovou 1:6, 4:6. Viktória Kužmová s Ruskou Kalinskou postúpili do semifinále štvorhry. Do semifinále štvorhry na 75-tisícovom challengeri v tomto meste postúpil aj Igor Zelenay.s Ukrajincom Molčanovom po výhre nad chorvátsko-srbským párom Viktor Galovič, Nikola Milojevič 6:2, 6:3.

Kučová do štvrťfinále v Irapuate

Kristína Kučová zdolala na 25-tisícovom turnaji na tvrdom povrchu v mexickom Irapuate Deniz Chazaniukovú z Izraela 6:4, 6:3 a postúpila do štvrťfinále.

Lacko v Irvingu vypadol

Lukáš Lacko na 150-tisícovom challengeri v americkom Irvingu vypadol. Po tom, čo zdolal Nemca Sebastiana Fanselowa 6:4, 6:3 v osemfinále prehral s tretím nasadeným Steve Johnsonom 0:6, 2:6. S Američanom má už bilanciu 0:4. Lacko dohral aj vo štvorhre.

Mihalíková na víťaznej vlne

Na malých turnajoch sa slovenským tenistkám naďalej darí. Tereza Mihalíková (na obr.) ťahá v Indii šnúru 7 víťazných dvojhier, po minulotždňovom víťazstve na ďalšom turnaji v Gwaliore postúpila už do štvrťfinále. Postupujú aj Michaela Hončová v Taliansku a Timea Jarušková v Izraeli. Z trojice hráčov NTC na turnaji v Egypte boli úspešní Lukáš Klein a Patrik Néma, v prvom kole vypadol Tomáš Líška.

14. 03. 2018

Slováci v Číne úspešní

V čínskom Šen-čene postúpili slovenskí tenisti do štvrťfinále. Viktória Kužmová vo dvojhre zdolala Slovinku Dalilu Jakupovičovú 6:4, 5:7, 6:3 a Igor Zelenay s Ukrajincom Denisom Molčanovom vo štvorhre vyradili čínsky pár Sin Kao, Ce Čang 6:4, 6:7 (7) - 10:5.