Cibulková do štvrťfinále proti Kerberovej

Dominika Cibulková zdolala v 2. kole na turnaji WTA v Sydney Rusku Jelenu Vesninovú 6:4, 6:4 a postúpila do štvrťfinále. So svetovou sedemnástkou prehrávala Slovenka v oboch setoch 1:3 a vždy mala lepší finiš. Na súboj o postup do semifinále nastúpi proti bývalej svetovej jednotke Nemke Angelique Kerberovej.

09. 01. 2018

Lacko ako LL do osemfinále

Lukáš Lacko sa ako lucky loser (jeden zo štyroch) dostal na turnaji ATP v Aucklande do hlavného pavúka a v 1. kole zdolal Stefanosa Tsitsipasa z Grécka 6:3, 6:7(5), 6:3. V osemfinále bude Lackovým súperom Holanďan Robin Haase.

V derby vyradil Čierny Puškára

V slovenskom derby zvíťazil David Čieny nad Samuelom Puškárom 6:7(2), 6:4, 7:6(4) a postúpil do 2. kola na 25. ročníku turnaja ITF2 Slovak Junior Indoor v Senci. V hlavnej súťaži chlapcov si z 8 Slovákov postup z úvodného kola vybovali aj Adam Arbert, Jakub Kaťuch, Krištof Minárik, Adam Behúň.

08. 01. 2018

Cibulková rázne, Rybárikovej stop

Dominika Cibulková vstúpila do novej sezóny rázne. Aktuálne 26. hráčka rebríčka vyradila v Sydney v 1. kole svetovú pätnástku a turnajovú osmičku Anastasiu Sevastovovú z Lotyšska 6:3, 6:1 za 77 minút. V druhom sete utiekla súperke na 4:0 a zápas mala pevne v rukách. Využila 4 z 8 brejkbalov, súperka 0/9. V 2. kole sa stretne Cibulková s Ruskou Jelenou Vesninovou. Magdaléne Rybárikovej úvod sezóny nevyšiel.

Kapitán sfúkol 40 sviečok

Nový daviscupový kapitán Slovenska Dominik Hrbatý vstúpil medzi štyridsiatnikov. Na facebooku ďakoval gratulantom a podelil sa aj o narodeninovú tortu. Zdobil ju marcipánový Mickey Mouse a 40 sviečok. Dominik, veľa šťastia k narodeninám a perfektný premiérový rok na trénerskom mieste po boku Kližana i na poste kapitána.

07. 01. 2018

Štartuje jubilejný ročník SJI

Kvalifikáciou v areáli hotela Družba pri Slnečných jazerách v Senci v nedeľu odštartoval turnaj ITF 2 Slovak Junior Indoor. Najstarší halový turnaj na Slovensku napíše v nasledujúcich dňoch svoju jubilejnú 25. kapitolu. Podujatie pre juniorov do 18 rokov, ktoré organizuje TJ Slávia Právnik Bratislava (v Senci sa hrá už piaty rok), ponúka dobrú príležitosť vidieť doma v kvalitnej medzinárodnej konkurencii mladých slovenských hráčov. V hlavných súťažiach ich bude 16.