Cibulková ako zberačka

Dominika Cibulková pred štartom Rogers Cupu v Toronte absolvovala inštruktáž ako sa zbierajú lopty. Lekciu slovenskej tenistke dávala priamo turnajová zberačka a ako ukázalo video, v Dominike našla učenlivú žiačku. Pozrite si video na stránke WTA tu.

07. 08. 2017

Päť Slovákov do finále kvalifikácie Privatbanka Open

Na dvorcoch TK Slávia STU v Bratislave cez víkend rozohrali trojkolovú kvalifikáciu o postup do hlavnej súťaže na turnaji ITF Futures Privatbanka Open (dotácia 15 000 USD, antuka vonku). Do 2. kola postúpilo osem Slovákov, do finále kvalifikácie päť.

Rybáriková neprešla kvalifikáciou

Magdaléna Rybáriková nepostúpila do hlavného turnaja v kanadskom Toronte (dotácia 2 735 139 USD, tvrdý povrch vonku). Ako prvá nasadená prehrala vo finále kvalifikácie s Varvarou Lepčenkovou z USA 5:7, 0:6. V hlavnom turnaji hrá zo SR iba Dominika Cibulková,  na úvod ju preverí Ukrajinka Lesia Curenková.

06. 08. 2017

Hončová s trofejou z Porta, Mihalíková vo finále prehrala

Michaela Hončová potvrdila najvyššie nasadenie a vyhrala titul na turnaji ITF v Porte. Slovenka získala svoj piaty singlový titul ITF s odstupom štyroch rokov. Tereza Mihalíková ako nasadená dvojka tv rumunskom Targu Jiu vo finále prehrala z mečbalov súboj s domácou súperkou.

Klein v Piešťanoch bez titulu

Gregoire Jacq z Francúzska získal prvenstvo na 15-tisícovom turnaji kategórie futures v Piešťanoch po finálovom víťazstve nad Slovákom Lukášom Kleinom 6:4, 3:6, 6:3. Pre hráča NTC, zverenca Ľubomíra Kurhajca a Karola Kučeru, to bola prvá účasť vo finále na podujatí tohto rangu. Piešťanský turnaj má za sebou 12 ročníkov, v ktorých sa z domácich hráčov podarilo vyhrať iba dvom Andrejovi Martinovi a Karolovi Beckovi.