Na malých turnajoch štyria slovenskí štvrťfinalisti

Na malých turnajoch sa Slovákom darilo. Až štyria postúpili do štvrťfinále - Juríková, Hončová, Mihalíková i Horanský. Viktória Kužmová vypadla v druhom kole.

03. 08. 2017

Dievčatá do 16 nepostúpili

Z kvalifikačných skupín ME mládežníckych družstiev do 16 a 18 rokov nepostúpilo na finálový turnaj ani jedno slovenské družstvo. Vo štvrtok ešte mali šancu dievčatá do 16 rokov, ale v semifinále prehrali s Ruskom 0:3.

Klein cez jednotku, aj Néma ďalej

Lukáš Klein vyradil najvyššie nasadeného Argentínčana Kostelboima a postúpil do štvrťfinále turnaja ITF Futures v Piešťanoch (dotácia 15 000 USD, antuka vonku). Medzi posledných osem sa prebojoval aj ďalší hráč NTC Patrik Néma.

Dievčatá do 16 o finále s Ruskom

V kvalifikačných skupinách ME mládežníckych družstiev boli v prvý deň úspešné iba dievčatá SR do 16 rokov, ktoré zdolali Bosnu a Hercegovinu 3:0 a v semifinále sa stretnú s najvyššie nasadeným Ruskom. Chlapci do 16 i do 18 rokov, aj dievčatá do 18, svojim súperom podľahli a nebudú hrať už o postup na finálový turnaj, ale len o umiestnenie.

02. 08. 2017

Postup Semjana a Košeca

V stredajších zápasoch 1. kola hlavnej súťaže na turnaji ITF Futures v Piešťanoch (dotácia 15 000 USD, antuka vonku) zo Slovákov postúpili Marek Semjan cez krajana Tomáša Líšku a Ivan Košec. Semjan bol úspešný aj vo štvorhre.

Lacko vo Washingtone dohral

Lukáš Lacko prehral s Argentínčanom Juanom Martinom del Potrom 5:7, 2:6 a ukončil účinkovanie v druhom kole turnaja ATP vo Washingtone. Získal 20 bodov do rebríčka a prémiu 12 215 USD. Aktuálne je Lacko v pozícii slovenskej dvojky na 118. mieste priebežného rebríčka za Gombosom (87.) a pred Kližanom (129.).