Mládežnícke ME 14, 16 a 18-ročných

V tomto týždni patrí naša pozornosť mládežníckym ME do 14 (Most), 16 (Moskva) a 18 rokov (Klosters), na ktorých štartujú slovenskí tenisti. V Moste obaja chlapci v 1. kole vypadli, dievčatá postúpili do 3. kola, v ktorom Vargová skrečovala zápas a Kotlíková prehrala. V Moskve už Slováci dohrali, vypadol aj János Fekete, ktorý bol v 3. kole. Vo švajčiarskom Klostersi tiež dohrali všetci naši singlisti. V treťom kole vypadli Fekiač aj Matúšová, slovenský pár dievčat neuspe v treťom kole štvorhry.

28. 07. 2017

Martin proti Kamkemu

Andrej Martin postúpil do štvrťfinále na challengeri v Prahe (dotácia 43 000 eur, antuka vonku). Ako štvrtý nasadený zvíťazil nad Nemcom Jeremym Jahnom 7:5, 2:6, 6:4. Súperom Slováka bude v piatok Nemec Tobias Kamke.

27. 07. 2017

Škamlová bližšie k US Open

Chantal Šamlová v pozícii lucky losera postúpila v Prahe na 80-tisícovom turnaji ITF už do štvrťfinále, keď zdolala domácu Petru Krejsovú 6:2, 6:2. V rebríčku sa posunie okolo 235. miesta (najlepšie v kariére) a priblíži si šancu štartovať v kvalifikácii US Open.

EYOF v Maďarsku: Čisovská a Palovič vo štvrťfinále prehrali

Slovenskí tenisti Romana Čisovská a Lukáš Palovič  na XIV. letnom Európskom olympijskom festivale mládeže EYOF v maďarskom Győri vo štvrťfinále vypadli. Obaja mali v stredu na programe druhé a hneď aj tretie kolo. Vo štvrtok nasledovalo štvrťfinále, v ktorom už neboli úspešní. Jakub Kaťuch v stredu v 3. kole vypadol, keď zostal na rakete Španiela Gonzaleza 0:6, 2:6.