Hončová v Olomouci do osemfinále

Michaela Hončová sa prebojovala do 2. kola 80-tisícového ITF podujatia na antuke v Olomouci po výhre nad domácou Miriam Kolodziejovou 7:6(4), 6:7(4), 6:2. V stredu vstúpi do turnaja aj Karolína Schmiedlová.

18. 07. 2017

Martin ďalej, Gombos vypadol

Norbert Gombos (na obr.), čerstvá slovenská jednotka, prehral v 1. kole dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 v chorvátskom Umagu (dotácia 540 310 eur, antuka vonku) s 8. nasadeným Čechom Jiřím Veselým 4:6, 0:6. Andrej Martin, lanský finalista, vyradil Uzbeka Denisa Istomina, 82. v rebríčku, 6:3, 6:2. V osemfinále sa stretne s Rusom Rublevom.

Čepelovej jasná prehra

Jana Čepelová nepostúpila do druhého kola turnaja WTA v Bukurešti, keď v utorok prehrala s najvyššie nasadenou Lotyškou Anastasijou Sevastovovou v dvoch setoch hladko 2:6, 0:6.

Dajte hlas Rybárikovej!

V ankete WTA za jún má nomináciu za PRELOM MESIACA aj semifinalistka Wimbledonu Magdaléna Rybáriková v konkurencii Estónky Anet Kontaveitovej a Lotyšky Anastasie Sevastovovej. V hlasovaní vyjadrite priazeň Slovenke, ktorá vlani absolvovala dve operácie a do kolotoča sa vrátila po vyše polročnej pauze. Bola mimo TOP 500 a už je 33. na svete! Hlasujte tu!

Kužmová ako jednotka suverénne, Mihalíková vzdala

Viktória Kužmová ako najvyššie nasadená na 25-tisícovom turnaji ITF v Imole postúpila v pondelok do druhého kola po výhre nad Taliankou Alice Moroniovou 6:2, 6:1. Tereza Mihalíková v utorok po prehranom prvom sete 5:7 zápas 1. kola so šiestou nasadenou Francúzkou Elixane Lechemiovou vzdala.

Slovenky stroskotali v Burse v 1. kole

Obe slovenské tenistky na 60-tisícovom antukovom turnaji v tureckej Burse skončili na raketách súperiek už v prvom kole. Chantal Škamlová prehrala s 2. nasadenou Sofiou Žukovou z Ruska 3:6, 3:6 a Vivien Juhászová s domácou Aylou Aksuovou 0:6, 2:6.

17. 07. 2017

Slovenská trojica do osemfinále v Brne

Trojica hráčov NTC Alex Molčan, Patrik Néma a Lukáš Klein postúpili na 15-tisícovom turnaji kategórie futuruse v Brne do osemfinále. Siedmy nasadený Molčan vyradila domáceho Pavla Nejedlého 3:6, 6:3, 6:4, Néma Rakúšana Petra Goldsteinera 7:5, 4:6, 6:3 a Lukáš Klein Čecha Petra Hájka 6:4, 6:1.