Kužmová s cenným skalpom

Viktória Kužmová zdolala v 1. kole na 100-tisícovom antukovom turnaji v Budapešti druhú nasadenú Rumunku Irinu Cameliu Begovu, bývalú 22. hráčku sveta (aktuálne 64.) v dvoch setoch 6:2, 7:5. Tenistka NTC je momentálne 158. v rebríčku.

10. 07. 2017

Rybáriková vo štvrťfinále!

Magdaléna Rybáriková sa prebojovala už do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone a dosiahla životný úspech. V osemfinále si na tráve All England Clubu poradila s chorvátskou kvalifikantkou Petrou Martičovou 6:4, 2:6, 6:3. V dueli o postup do semifinále nastúpi v utorok proti nasadenej dvadsaťštvorke Američanke CoCo Vandewegheovej, s ktorou má priaznivú bilanciu 2:0. V máji ju zdolala na Roland Garros v Paríži a v roku 2011 hladko v dvoch setoch na tráve v Birminghame.

Prvé ohlasy na postup

Magdaléna Rybáriková je v histórii slovenského ženského tenisu v poradí štvrtou grandslamovou štvrťfinalistkou po Karine Habšudovej, Daniele Hantuchovej a Dominike Cibulkovej. Najčastejšou grandslamovou štvrťfinalistkou v histórii slovenského tenisu je Cibulková (7-krát).  Vo Wimbledone sa do osmičky pred Rybárikovou dostali iba Hantuchová a Cibulková.

Mihalíková vo finále prehrala

Tereza Mihalíková na ďalšom turnaji ITF v egyptskom Sharm El Sheikhu (dotácia 15 000 USD, tvrdý povrch vonku) postúpila do finále po vyradení Austrálčanky Alexandry Waltersovej 6:2, 6:2, ale vo finále prehrala so slávnou Ruskou Verou Zvonarevovou 6:1, 6:7(4), 5:7.

09. 07. 2017

Slovenky do 14 na ME piate

Družstvo hráčok SR do 14 rokov obsadilo na finálovom turnaji letných ME konečné piate miesto. Vo štvrťfinále prehralo s Ukrajinou 0:3, v súboji  o 5.-8. miesto v sobotu zdolalo Veľkú Britániu 3:0 a v nedeľu v súboji o celkové 5. miesto Bulharsko 2:1.

Tibor Lešniak opäť pozýva na tenis do Slovenskej Ľupče

Už po tretí raz pozývajú organizátori fanúšikov športu do tenisového centra v Slovenskej Ľupči , kde sa uskutoční 10. – 16. 7. 2017 medzinárodný turnaj chlapcov a dievčat do 16 rokov TEJT U 16 PEPAS CUP 2017. Riaditeľ turnaja Tibor Lešniak nám poslal informácie o podujatí.

08. 07. 2017

Skvelé - Rybáriková postúpila

Magdaléna Rybáriková sa prvý raz v kariére prebojovala do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V 3. kole si na tráve All England Clubu poradila s Ukrajinkou Lesiou Curenkovou hladko 6:2, 6:1. V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi v pondelok proti kvalifikantke Chorvátke Petre Martičovej, 135. v rebríčku. Najvyššie v počítači bola 42.