Schmiedlová do druhého kola

Anna Karolína Schmiedlová postúpila do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 125 v kolumbijskej Barranquille (115 000 USD, tvrdtý povrch vonku). Druhá nasadená hráčka otočila vývoj úvodného zápasu proti domácej držiteľke voľnej karty Marii Pauline Perezovej Garciovej a v maratónskom zápase ju zdolala 4:6, 7:6(4), 6:3 za 193 minút. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza odvrátila v druhom sete dva mečbaly súperky.

15. 08. 2023

Mihalíková v Cincinnati ďalej

Tereza Mihalíková sa prebojovala do druhého kola štvorhry na turnaji WTA 1000 v Cincinnati (2 788 468 USD, tvrdý povrch vonku). Spolu s Číňankou Sü I-fan zdolali v prvom kole kazašsko-gruzínsku dvojicu Anna Danilinová, Oksana Kalašnikovová 3:6, 6:4, 10-7 za 94 minút. V ďalšom kole si zmerajú sily s treťou nasadenou americko-austrálskou dvojicou Nicole Melicharová-Martinezová, Ellen Perezová.

Barháčová s dvomi titulmi z TEJT 2 do 14 rokov v Maďarsku

Sofia Barháčová získala titul v dvojhre i vo štvorhre na medzinárodnom turnaji TEJT 2 do 14 rokov v Maďarsku. Najvyššie nasadená hráčka si v singlovom finále poradila s dvojkou pavúka Viktóriou Novákovou, ktorú zdolala 6:2, 6:1. Vo štvorhre sa dievčatá z titulu radovali spolu, v čisto slovenskom finále zdolali pár Karolína Bodiová, Diana Petrášová 2:6, 6:3, 10-8.

14. 08. 2023

ME U12: Slováci získali striebro!

Slovenskí chlapci získali strieborné medaily na majstrovstvách Európy tímov do 12 rokov (10. - 13. august, Dijon, Francúzsko). Družstvo v zložení Max Lörinčík, Andrej Adamović a Matteo Sanson pod kapitánskou taktovkou Jána Lörinčíka nestačilo vo finálovom stretnutí na domáci tím Francúzska a podľahlo mu 0:3. Obe finálové dvojhry boli veľmi vyrovnané. Andrej Adamović nestačil na Maria Vukovica a podľahol mu 5:7, 3:6. V druhom singli Max Lörinčík dlho trápil Evana Giuresca, no v trojsetovom zápase napokon prehral 4:6, 6:3, 3:6.

13. 08. 2023

ME U12: Slovenky majú bronz!

Slovenské dievčatá získali bronzové medaily na majstrovstvách Európy tímov do 12 rokov (10. - 13. august, Ajaccio, Francúzsko). Družstvo v zložení Romana Dekanová, Laura Masaryková a Riana Rusnačková pod vedením kapitána Juraja Dulíka zvíťazilo vo vyrovnanom stretnutí o tretie miesto nad rovesníčkami z Českej republiky 3:0.