Rybáriková postúpila, stop Kučovej

Magdaléna Rybáriková zvíťazila 1. kola dvojhry na turnaji ITF v britskom Ilkley (dotácia 100 000 USD, tráva) nad domácou držiteľkou voľnej karty Gabriellou Taylorovou 6:4, 2:6, 6:4. Rybáriková bude vo štvrtok v osemfinálovom 2. kole čeliť švajčiarskej dvojke podujatia Viktoriji Golubicovej, premožiteľke Kristíny Kučovej 7:5, 3:6, 6:4.

21. 06. 2017

Kovalík v Todi dohral

Jozef Kovalík prehral v 2. kole challengeru v talianskom Todi s Belgičanom Arthurom de Greefom 2:6, 3:6.

Škamlová a Mihalíková v Baji do štvrťfinále

Chantal Škamlová (na obr.) na 25-tisícovom turnaji ITF v Baji vyradila nasadenú dvojku Annu Zajovú z Nemecka 1:6, 6:3, 6:2 a postúpila do štvrťfinále. Aj Tereza Mihalíková prešla cez trojku Rumunku Jaqueline Adinu Cristianovú 6:0, 6:3 a postúpila do osmičky. Vivien Juhászová v 2. kole prehrala s turnajovou štvorkou Ulrikke Eikeriovou z Nórska 0:6, 1:6 a Michaela Hončová podľahla austrálskej kvalifikantke Zoe Hivesovej 2:6, 6:4, 1:6.

Kužmová v 2. kole vypadla

Štvrtá nasadená Viktŕia Kužmová prehrala v 2. kole 60-tisícového turnaja ITF na tvrdom povrchu v Izmire s Belgičankou An Sophie Mestachovou, bývalou hráčkou stovky, 3:6, 2:6. Hráčka NTC, zverenka Jána Sabovčíka, hrá v nasledujúcom týždni po prvý raz v kariére wimbledonskú kvalifikáciu.

Klein sa v Portugalsku lúči po prvom kole

Lukáš Klein zdolal vo finále 25-tisícového turnaja v Lisabone domáceho Portugalćana Martima Leote Pratu 6:3, 6:2 a postúpil do hlavného turnaja na tvrdom povrchu. V 1. kole potom Prehral s domácim Cabralom 4:6, 4:6.