Gombos na tráve do 2. kola

Norbert Gombos zdolal v 1. kole trávového challengeru s dotáciou 127-tisíc eur v britskom Ilkley domáceho Brydana Kleina 1:6, 7:6(5), 6:4. Slovenský tenista je druhý nasadený, vo svojom prvom víťaznom zápase na tráve nastrieľal 13 es, jeho súper štartujúci na voľnú kartu 14.

19. 06. 2017

Škamlová do 2. kola, Mihalíková do hlavnej

Zo slovenského tria vo finále kvalifikácie na 25-tisícovom turnaji v maďarskom meste Baja postúpila iba Tereza Mihalíková, ktorá krajanke Laure Svatíkovej nadelila dvoch kanárov. Jana Jablonovská prehrala so Srbkou Bojanou Marinkovičovou 6:1, 3:6, 1:6. Do 2. kola hlavnej súťaže postúpila Chantal Škamlová (na obr.) po výhre nad Deou Herdželašovou z Bosny a Hercegoviny 6:4, 6:3.

Postup Kužmovej v Izmire

Viktória Kužmová postúpila do 2. kola 60-tisícového turnaja na tvrdom povrchu v Izmire, keď zdolala domácu držiteľku voľnej karty Betinu Tokacovú 6:2, 6:1.

Kovalík do 2. kola v Todi

Jozef Kovalík zvíťazil nad Čiľanom Christianom Garínom 7:6(5), 6:2 a postúpil do osemfinále na turnaji ATP Challenger Tour v talianskom Todi (dotácia 43 000 eur, antuka).

Čepelová na Malorke do hlavnej

Jana Čepelová postúpila z dvojkolovej kvalifikácie na turnaji WTA na Malorke (dotácia 226 750 USD, tráva) do hlavnej súťaže proti Francúzke Parmentierovej. Ako ôsma nasadená zdolala v 1. kole kvalifikácie Paraguajčanku Montserrat Gonzálezovú 6:2, 6:0 a vo finále aj Talianku Saru Erraniovú 6:4, 6:2.

Kližan proti Šprochovi

Súperom najvyššie nasadeného Martina Kližana na turnaji Poprad - Tatry Challenger Tour bude domáci Dominik Šproch. Na podujatí s dotáciou 64 000 eur + H štartujú obaja na voľnú kartu. V hlavnom pavúku je 6 Slovákov. Andrej Martin hrá v 1. kole s Alexom Molčanom a Peter Vajda s Čechom Adamom Pavláskom. Vo finále kvalifikácie bol úspešný v nedeľu Filip Horanský, ktorého v 1. kole hlavného turnaja čaká Čech Václav Šafránek. Samuel Puškár a Patrik Néma z kvalifikácie nepostúpili. Viac: www.tenista.sk