Schmiedlová v Grade víťazne

Karolína Schmiedlová okúsila opäť pocit víťazstva. V talianskom Grade zdolala členka NTC, zverenka Milana Martinca, vo finále 25-tisícového turnaja ITF domácu Martinu Trevisanovú 2:6, 6:2, 6:4 a získala 12. turnajový titul. Z tucta sú dva z okruhu WTA z obdobia, keď sa šplhala na 26. miesto v rebríčku, najlepšie v kariére. Na turnaji v Grade hrala ako 250. hráčka sveta. K turnajovému víťazstvu, ktoré dosiahla s odstupom dvoch rokov, ju hnal Prešovčan Július Merkovský, žijúci v Taliansku, známy bubeník daviscupového tímu Slovenska. Na snímke vľavo Merkovský s rodinou, vpravo tréner Milan Martinec.

04. 06. 2017

Slováci nepostúpili

V kvalifikácii challengeru v Prostějove (dotácia 127 000 eur, antuka vonku) sa ani jeden z troch slovenských hráčovi nepresadil. Už v 1. kole neuspel Alex Molčan, ktorý prehral so 4. nasadeným Francúzom Maximom Janvierom 3:6, 4:6.

Jamrichová s prvým titulom

Devätnäsťročná hráčka TC Empire Trnava Sandra Jamrichová získala na 15-tisícovom turnaji ITF v srbskom Niši svoj prvý titul na tejto úrovni. Tenistka siedmej stovky rebríčka WTA viedla nad domácou Milanou Špremovou 6:1, 3:0, keď jej súperka finálový súboj vzdala.

Kötelesová vyhrala vo štvorhre

Barbora Kötelesová vyhrala štvorhru na turnaji ITF v tuniskom Hammamete (dotácia 15 000 USD, antuka vonku). Spolu so Švédkou Kajsou Rinaldovou-Perssonovou zdolali vo finále jednotky turnaja Victoriu Munteanovú z Francúzska s Nemkou Juiou Wachaczykovou 7:6 (5), 4:6 - 10:7.

03. 06. 2017

Schmiedlová vo finále!

Karolína Schmiedlová sa po dlhom čase teší z postupu do finále, aj keď len na 25-tisícovom turnaji ITF v talianskom Grade. Niekdajšia 26. tenistka sveta zdolala v semifinále Izraelčanku Juliu Gluškovú 6:0, 6:4.