Martin do osmičky

Andrej Martin na challengeri v nemeckom Heilbronne postúpil do štvrťfinále, čo by mu mohlo stačiť na získanie miestenky do hlavného turnaja Wimbledonu. Siedmy nasadený Slovák zvíťazil nad Alexandrom Bublikom z Kazachstanu 4:6, 6:3, 6:3. Vo štvrťfinále si zahrá s Talianom Lorenzom Giustinom. Zápas je až v sobotu.

18. 05. 2017

Gombos do štvrťfinále

Norbert Gombos na challengeri v Heilbronne zvíťazil v 2. kole nad Kanaďanom Stevenom Diezom 6:1, 6:4 a postúpil do piatkového štvrťfinále, v ktorom bude jeho súperom Nór Casper Ruud. Do semifinále štvorhry postúpil Igor Zelenay. S Kanaďanom Adil Shamasdinom zdolali pár Tuna Altuna, David Pel (Tur./Hol.) 6:3, 6:4.

17. 05. 2017

V Trnave už bez Sloveniek

Vivien Juhászová neuspela v 1. kole na turnaji 100-tisícovom turnaji ITF Empire Slovak Open v Trnave. Nasadenej štvorke Japonke Kurumi Narovej podľahla 1:6, 0:6. Slovensko v singli stratilo aj posledné želiezko, keď Viktória Kužmová podľahla v 2. kole 7. nasadenej Britke Heather Watsonovej 6:4, 5:7, 3:6. Viac: www.empireslovakopen.sk

Cibulková v Ríme skončila

Dominika Cibulková neuspela v 2. kole dvojhry na turnaji WTA v Ríme. V stredu v ňom podľahla Ruske Jekaterine Makarovovej 6:1, 1:6, 3:6. Dvadsaťosemročná Slovenka, nasadená ako číslo 4, mala v 1. kole voľno.

Borg v Piešťanoch

Na 24. ročníku Piešťany Cup, turnaji TEJT 1 hráčov do 14 rokov, je v pavúku chlapcov jedno naozaj zvučné meno - Leo Borg. Syna švédskej legendy Björna Borga v týchto dňoch spoznávajú návštevníci  areálu Kúpele Piešťany nielen vďaka menu, ale aj výzoru. Leo sa podobá na slávneho otca, dnes už šestdesiatnika. Potomok 15-násobného grandslamového šampióna je v Piešťanoch nasadenou päťkou, v európskom rebríčku chlapcov do 14 rokov mu patrí 25. miesto. V stredu sa prebojoval medzi posledných 16 hráčov. Zo Slovákov sú v osemfinále Filip Žilkay, Sara Suchánková,  Miriam Gondorová, Vanda Vargová, Martina Marušinová.