Do finále dve Slovenky

Do finále kvalifikácie 100-tisícového turnaja ITF Empire Slovak Open v Trnave postúpili zo Sloveniek Michaela Hončová a Laura Svatíková. V pondelok majú šancu rozšíriť v hlavnom turnaji počet domácich hráčok. Aktuálne ich je v pavúku päť a už poznajú súperky do prvého kola. Viac na www.empireslovakopen.sk

14. 05. 2017

Rybáriková opäť s titulom

Magdaléna Rybáriková vyhrala 10. zápas v sérii a získala po turnaji v Gifu titul aj na 60-tisícovom podujatí v japonskej Fukuoke.  V piatok zvíťazila nad  Britkou Katie Boulterovou 6:3, 6:0, v sobotu nad kazašskou dvojkou turnaja Zarinou Dijasovou 6:3, 7:5 a v nedeľu vo finále zdolala najvyššie nasadenú Kórejčanku Su Jeon Jang 6:2, 6:3.

Čepelová a Lacko skončili

Jana Čepelová a Lukáš Lacko vypadli v prvom kole kvalifikácie na antukových turnajoch v Ríme. Čepelová prehrala s Estónkou Anett Kontaveitovou 2:6, 6:4, 1:6 a Lackom so 4. nasadeným Aljažom Bedenem z Veľkej Británie 2:6, 3:6.

13. 05. 2017

Kovalík v Ríme bez titulu

Jozef Kovalík, hráč NTC, zverenec trénera Borisa Borgulu, prehral vo finále 64-tisícového challengeru v Ríme s domácim Marcom Cechinatom 4:6, 4:6. V online rebríčku je Kovalík aktuálne na 153. mieste. Nasledujúci týždeň hrá v Heilbronne na rovnako dotovanom challengeri, v 1. kole sa stretne s Alexandrom Bublikom z Kazachstanu.

Šesť Sloveniek do 2. kola

V kvalifikácii 100-tisícového turnaja ITF Empire Slovak Open v Trnave sa do 2. kola prebojovalo šesť slovenských tenistiek. Na snímke domáca hráčka Sandra Jamrichová, ktorá za 40 minút vyradila Češku Gabrielu Pantůčkovú 6:0, 6:1. Viac o turnaji na www.empireslovakopen.sk