Cibulková v Madride úspešne

Dominike Cibulkovej vyšiel vstup do antukovej časti sezóny na okruhu WTA. V nedeľňajšom súboji 1. kola dvojhry na turnaji v Madride zdolala v pozícii nasadenej štvorky Srbku Jelenu Jankovičovú 6:4, 5:7, 7:5. V rozhodujúcom sete prehrávala 1:3, 3:5 a potom štyrmi víťaznými hrami vybojovala postup. V 2. kole čaká Cibulkovú Francúzka Oceane Dodinová.

07. 05. 2017

Rybáriková s titulom z Gifu

Magdaléna Rybáriková vyhrala na turnaji ITF v japonskom Gifu (dotácia 80 000 USD, tvrdý povrch vonku), keď vo finále zdolala tretiu nasadenú Číňanku Ču Lin 6:2, 6:3.

Lacko v Madride nepostúpil

Lukáš Lacko prehral vo finále kvalifikácie v španielskom Madride (dotácia 6 408 230 eur, antuka) s Rusom Andrejom Kuznecovom 2:6, 6:7(0). Lacko v prvom kole zdolal Ukrajinca Alexandra Dolgopolova 6:4, 3:6, 7:5.

Schmiedlová bez finále

Turnajová štvorka Karolína Schmiedlová prehrala v semifinále na turnaji ITF v nemeckom Wiesbadene (dotácia 25 000 USD, antuka vonku) s chorvátskou držiteľkou voľnej karty Petrou Martičovou 2:6, 4:6.

06. 05. 2017

Kližan v dohrávke neuspel

Martin Kližan na antukovom turnaji ATP v Mníchove v dohrávke štvrťfinále neuspel. Vo štvrtok v osemfinále "prevalcoval" domáceho Mischu Zvereva 6:2, 6:1, v piatok bolo štvrťfinále s Kórejčanom Hyeon Chungom prerušené pre tmu za stavu 4:6, 6:3, 2:3 z pohľadu Kližana, ktorý v sobotňajšej dohrávke neuhral už ani gem a tretí set prehral 2:6.

Rybáriková v Gifu do finále

Magdaléna Rybáriková, ktorá sa dostala do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF v japonskom Gifu (dotácia 80 000 USD, tvrdý povrch vonku) bez boja, bude bojovať o titul. V piatok vo štvrťfinále zdolala Juliu Gluškovú z Izraela 6:4, 4:6, 6:2 a v sobotu v semifinále Thajčanku Luksiku Kumkhumovú 6:2, 6:2.