Morvayová s titulom zo štvorhry, Matúšová o finále

Viktória Morvayová (na obr.) po bolu Češky Denisy Hindovej získala v Piešťanoch na 39. ročníku Slovakia Cupu, podujatí ITF juniorov do 18 rokov Grade 2, titul vo štvorhre. Hindová sa prebojovala ako jednotka turnaja aj do finále dvojhry. Jej súperkou bude v nedeľu postupujúca zo semifinále Slovenky Barbory Matúšovej v pozícii turnajovej štvorky a druhej nasadenej Britky Francesky Jonesovej.

30. 04. 2017

Škamlová v Taliansku bez finále, Juhászová v Tunise bez titulu

Na malých turnajoch sa zo Sloveniek dostala do semifinále Chantal Škamlová (na obr.) a do finále štvorhry  Vivien Juhászová. Obe však svoje sobotňajšie zápasy prehrali.

29. 04. 2017

Zelenay s ďalším titulom

Igor Zelenay získal už svoj 31. deblový challengerový titul. Po boku Juliana Knowleho zvíťazil v sobotňajšom finále  slovensko-rakúsky pár na challengeri v talianskej Francaville al Mare (dotácia 43 000 eur, antuka) nad austrálsko-nemeckým párom Rameez Junaid, Kevin Krawietz 2:6, 6:2, 10:7 (zápasový tajbrejk).

Čepelová prehrala s favoritkou

Jana Čepelová sa neprebojovala do svojho druhého finále na okruhu WTA. V semifinále dvojhry na antukovom turnaji v Istanbule nestačila na najvyššie nasadenú hráčku Jelinu Svitolinovú, ktorej podľahla za 74 minút 2:6, 3:6. Ukrajinka v súboji o titul narazí na turnajovú šestku Elise Mertensovú z Belgicka.