Cibulková po boji do osemfinále

Dominika Cibulková po veľkom boji zdolala v 3. kole v Indian Wells Češku Kristýnu Plíškovú, 54. hráčku rebríčka, 2:6, 7:6(5), 7:6(4) a postúpila do osemfinále. Prehrávala 2:6, 3:5 a za stavu 4:5 v treťom sete pri svojom podaní odvracala mečbal. Zápas trval 2:48 hod. Súperkou 5. nasadenej Cibulkovej v súboji o postup do štvrťfinále bude Ruska Anastasia Pavľučenkovová, s ktorou má vzájomnú bilanciu 5:4. ,,Je iba jediná hráčka na tejto planéte, ktorá dokáže vyhrať takýto zápas. Dominika Cibulková," rozplýval sa komentátor záverečného videa na stránke WTA a pripomenul, že Slovenka už prehrávala 2:6, 3:5!

13. 03. 2017

EMPIRE Cup získala Stará

V nedeľu 12. marca sa v trnavskom klube TC EMPIRE skončil hardový juniorský turnaj štvrtej kategórie EMPIRE Cup 2017. Najviac sa na ňom darilo vo dvojhre domácej hráčke Lenke Starej (na obr.) a z chlapcov Chorvátovi Admirovi Kalenderovi.

12. 03. 2017

Jamrichová vyhrala štvorhru v Tunisku

Zo slovenských tenistiek na malých turnajoch bola cez víkend úspešná Sandra Jamrichová, ktorá po boku Rusky Kulikovovej vyhrala štvorhru na turnaji ITF v tuniskom Hammamete.

Kužmová s 10. titulom

Viktória Kužmová zavŕšila svoje austrálske turné ziskom titulu na 25-tisícovom trávovom turnaji v Mildure po finálovom víťazstve nad Britkou Katie Boulterovou 6:2, 6:4. Je to 10. titul hráčky NTC na úrovni ITF turnajov, druhý 25-tisícový (k 8 desaťtisícovým). ,,Som rada, že sa mi opäť v Austrálii darilo," hodnotí zverenka Jána Sabovčíka turné, po ktorom opäť posúva svoje rebríčkové maximum (192.).

Kližan v Indian Wells dohral

Martin Kližan prehral v 2. kole v kalifornskom Indian Wells s 27. nasadeným Pablom Cuevasom z Uruguaja 6:7(3), 6:7(5) a svoje účinkovanie na turnaji ukončil.inkasoval zaň 22 325 dolárov a 25 bodov do rebríčka, v ktorom sa priebežne posunul zo 66. miesta na 60.