Kovalík v 1. kole vypadol

Jozef Kovalík vypadol v prvom kole turnaja ATP v argentínskom Buenos Aires (dotácia 624 340 USD, antuka), keď v pozícii kvalifikanta prehral s argentínskym držiteľom voľnej karty Carlosom Belocqom 4:6, 4:6.

15. 02. 2017

Kližan v Rotterdame do 2. kola

Martin Kližan, obhajca titulu na päťstovkovom turnaji ATP v Rotterdame, zdolal v 1. kole Španiela Fernanda Verdasca 6:4, 0:6, 6:1. V osemfinále sa Slovák stretne s 33-ročným Nemcom Philippom Kohlschreiberom.

14. 02. 2017

Kužmovej víťazný vstup v Perthe

Viktória Kužmová, členka NTC, začala svoje austrálske turné víťazstvom. Na 25-tisícovom turnaji ITF v Perthe zdolala ako nasadená osmička v 1. kole domácu Oliviu Rogowskú 6:2, 6:3. Zverenka trénera Jána Sabočíka plánuje štartovať na južnej pologuli na štyroch turnajoch.

Tím dievčat do 12 rokov na zimných ME piaty

Slovenské hráčky do 12 rokov prehrali  v britskom Sunderlande na finálovom turnaji zimných ME tímov - Winter Cups by Head - s Ruskom 1:2, zdolali Bulharsko 2:1 a v súboji celkové 5. miesto zvíťazili nad Poľskom 3:0.

12. 02. 2017

Hončová vo finále v Trnave prehrala s Mendesovou

Michaela Hončová vo finále 15-tisícového turnaja ITF EMPIRE Women's Indoor v Trnave prehrala s Pernillou Mendesovou z Česka. Viac o turnaji tu.

Kližan v Rotterdame s Verdascom

Martin Kližan, ktorý v piatok vypadol v Sofii vo štvrťfinále dvojhry, dohral turnaj v sobotu v semifinále štvorhry. Nasledujúci týždeň obhajuje prventsvo na päťstovkovom podujatí v Rotterdame, kde bude jeho prvým súperom Španiel Fernando Verdasco. V priebežnom rebríčku klesol Kližan z 36. miesta na 73. miesto (už v ňom odrátali body za Rotterdam).