Čepelová prehrala, ale je opäť v TOP 100

Jana Čepelová neúpostúpila v Soule do semifinále. Slovenka vo štvrťfinále na turnaji WTA podľahla piatej nasadenej, 55. hráčke rebríčka, Rumunke Monice Niculescovej 4:6, 2:6. Hráčka NTC si zo Soulu odnáša prémiu 5900 USD a 60 bodov do počítača, v ktorom sa posunula späť do stovky na 97. priečku.

23. 09. 2016

Čepelová cez jednotku do osmičky

Jana Čepelová sa prebojovala už do štvrťfinále na turnaji WTA v Soule, keď vyradila najvyššie nasadenú obhajkyňu titulu, 23. hráčku rebríčka, Rumunku Irinu-Cameliu Begovú, 6:3, 4:6, 6:3. Súperkou Slovenky bude ďalšia Rumunka, turnajová päťka Monica Niculescová, ktorá v 2. kole zdolala Karolínu Schmiedlovú 6:2, 6:2. Čepelová sa po poldruha roku vracia do TOP 100, naopak, zo stovky vypadla Schmiedlová, ktorá v nej bola nepretržite od júla 2013.

22. 09. 2016

Lacko a Gombos ďalej

Lukáš Lacko (na obr.) vyhral za 46 minút súboj krajanov na challengeri v Izmire, kde obhajuje titul. Filipa Horanského zdolal 6:3, 6:1 a postúpil do štvrťfinále, v ktorom bude jeho súperom Cem Ilkel z Turecka, aktuálne 434. hráč svetového rebríčka. Norbert Gombos zdolal v 1. kole Čecha Michala Konečného 4:6, 6:2, 6:2 a v 2. kole Tallona Griekspoora z Holandska 6:4, 6:7(3), 6:4.

Kovalík vypadol v 1.kole

Siedmy nasadený Jozef Kovalík  prehral v 1. kole challengeru  v Kaohsiungu na Taiwane (dotácia 125 000 USD, tvrdý povrch vonku)
s japonským kvalifikantom Takutom Nikim 6:1, 2:6, 1:6.

21. 09. 2016

Cibulkovej to nevyšlo

V premiérovom zápase proti 18-ročnej držiteľke voľnej karty domácej Naomi Osakovej to Dominike Cibulkovej nevyšlo. V 2. kole turnaja v Tokiu prehrala šiesta nasadená Slovenka za 65 minút jednoznačne 2:6, 1:6.